«Pobeda» aviakompaniyasi O‘zbekistonga parvozlar dasturini kengaytirishini e’lon qildi. 2025-yil 28-fevraldan boshlab loukoster Moskva — Termiz yo‘nalishi bo‘yicha muntazam reyslarni amalga oshirishni boshlaydi. Yangi yo‘nalishga chiptalar allaqachon sotuvga chiqarilgan, bu esa ishga tushirish amalda tasdiqlanganligini anglatadi.
Tashuvchining jadvaliga ko‘ra, Termizga reyslar haftada 2 marta — seshanba va shanba kunlari amalga oshiriladi. Yangi yo‘nalish biznes yo‘lovchilariga ham, O‘zbekistonning janubiy viloyatlariga shaxsiy yoki sayyohlik sabablari bilan sayohat qilishni rejalashtirayotganlarga ham mo‘ljallangan.
Bundan tashqari, «Pobeda» 2025-yil 7-martdan boshlab Moskva — Nukus reyslarini chorshanba va shanba kunlari parvozlar bilan ochadi. Termizga chiptalarning minimal narxi 9 400 rubldan, Nukusga esa 10 300 rubldan boshlanadi, bu taxminan 1,4–1,5 million so‘mga teng. Yo‘nalishlar tarmog‘ining kengayishi Rossiya va O‘zbekiston o‘rtasida, ayniqsa, byudjet reyslariga yo‘naltirilgan yo‘lovchilar uchun aviaqatnovlar qulayligini oshirishi kerak.

The "Pobeda" airline has announced the expansion of its flight program to Uzbekistan. From February 28, 2025, the low-cost airline will begin operating regular flights on the Moscow - Termez route. Tickets for the new destination have already gone on sale, which makes the launch virtually confirmed.
According to the carrier's schedule, flights to Termez will be operated 2 times a week - on Tuesdays and Saturdays. The new route is aimed at both business passengers and those planning trips to the southern regions of Uzbekistan for personal or tourist reasons.
In addition, from March 7, 2025, "Pobeda" will open flights Moscow - Nukus with departures on Wednesdays and Saturdays. The minimum ticket price to Termez starts from 9,400 rubles, and to Nukus - from 10,300 rubles, which is equivalent to approximately 1.4-1.5 million soums. The expansion of the route network should increase the availability of air travel between Russia and Uzbekistan, especially for passengers focused on budget flights.