O'zbekiston va FujiFilm hamkorlikni mustahkamlamoqda
O'zbekiston raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatovning Yaponiyaga tashrifi chog'ida FujiFilm System Services direktorlar kengashi raisi Amane Inoue bilan uchrashdi. Axborot texnologiyalari va raqamli ta'lim sohasida ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish yo'llari muhokama qilindi.
Diqqat markazida kompaniyaning O'zbekistonda mahalliy ofisini ochish, mahalliy IT-mutaxassislarini, shu jumladan yapon tilini biladiganlarni jalb qilish va ularning salohiyatidan maksimal darajada foydalanish masalalari turdi. Shuningdek, IT-yo'nalishidagi talabalar va bitiruvchilarning ishga joylashishini yaxshilash bo'yicha tashabbuslar ham ko'rib chiqildi.
Tomonlar biznesni rivojlantirish uchun infratuzilmani qo'llab-quvvatlash, kadrlarga kirish, normativ-huquqiy ta'minot va ma'muriy hamkorlikni ta'minlaydigan eksportga yo'naltirilgan ofisni yaratishni muhokama qildilar.
FujiFilm System Services FujiFilm Business Innovation tarkibiga kiradi va davlat muassasalari, ta'lim va tibbiyot sohalari uchun raqamli transformatsiya, IT-infratuzilma va dasturiy ta'minot xizmatlarini taqdim etadi. Kompaniyaning O'zbekistondagi faoliyatini kengaytirish raqamli texnologiyalarni rivojlantirish va IT-kadrlar tayyorlash uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.

During his visit to Japan, the Minister of Digital Technologies of Uzbekistan, Sherzod Shermatov, met with the Chairman of the Board of Directors of FujiFilm System Services, Amane Inoue. They discussed ways to expand bilateral cooperation in the field of information technology and digital education.
The focus was on opening a local office of the company in Uzbekistan, attracting local IT specialists, including those who speak Japanese, and making the most effective use of their potential. Initiatives to improve the employment of students and graduates of IT fields were also considered.
The parties discussed the creation of an export-oriented office that will provide infrastructure support, access to personnel, regulatory support and administrative interaction for business development.
FujiFilm System Services is part of FujiFilm Business Innovation and provides solutions for digital transformation, IT infrastructure and software services for government agencies, education and healthcare. Expanding the company's activities in Uzbekistan will create new opportunities for the development of digital technologies and IT training.