O'zbekiston va FujiFilm hamkorlikni mustahkamlamoqda
O'zbekiston raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatovning Yaponiyaga tashrifi chog'ida FujiFilm System Services direktorlar kengashi raisi Amane Inoue bilan uchrashdi. Axborot texnologiyalari va raqamli ta'lim sohasida ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish yo'llari muhokama qilindi.
Diqqat markazida kompaniyaning O'zbekistonda mahalliy ofisini ochish, mahalliy IT-mutaxassislarini, shu jumladan yapon tilini biladiganlarni jalb qilish va ularning salohiyatidan maksimal darajada foydalanish masalalari turdi. Shuningdek, IT-yo'nalishidagi talabalar va bitiruvchilarning ishga joylashishini yaxshilash bo'yicha tashabbuslar ham ko'rib chiqildi.
Tomonlar biznesni rivojlantirish uchun infratuzilmani qo'llab-quvvatlash, kadrlarga kirish, normativ-huquqiy ta'minot va ma'muriy hamkorlikni ta'minlaydigan eksportga yo'naltirilgan ofisni yaratishni muhokama qildilar.
FujiFilm System Services FujiFilm Business Innovation tarkibiga kiradi va davlat muassasalari, ta'lim va tibbiyot sohalari uchun raqamli transformatsiya, IT-infratuzilma va dasturiy ta'minot xizmatlarini taqdim etadi. Kompaniyaning O'zbekistondagi faoliyatini kengaytirish raqamli texnologiyalarni rivojlantirish va IT-kadrlar tayyorlash uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.

Узбекистан и FujiFilm укрепляют сотрудничество
Во время визита в Японию министр цифровых технологий Узбекистана Шерзод Шерматов встретился с председателем совета директоров FujiFilm System Services Амане Иноуэ. Обсуждались пути расширения двустороннего взаимодействия в сфере информационных технологий и цифрового образования.
В центре внимания было открытие локального офиса компании в Узбекистане, привлечение местных IT-специалистов, в том числе владеющих японским языком, и максимально эффективное использование их потенциала. Также рассматривались инициативы по улучшению трудоустройства студентов и выпускников IT-направлений.
Стороны обсудили создание экспортно-ориентированного офиса, который обеспечит поддержку инфраструктурой, доступ к кадрам, нормативно-правовое сопровождение и административное взаимодействие для развития бизнеса.
FujiFilm System Services входит в состав FujiFilm Business Innovation и предоставляет решения для цифровой трансформации, IT-инфраструктуры и программные услуги для государственных учреждений, образовательной и медицинской сфер. Расширение деятельности компании в Узбекистане создаст новые возможности для развития цифровых технологий и подготовки IT-кадров.