O'zbekiston Times Higher Education bilan hamkorlikni mustahkamlaydi
Raqamli texnologiyalar vaziri o'rinbosari Rustam Karimjonov O'zbekistonning Londondagi elchixonasi tashabbusi bilan Britaniyaning Times Higher Education tashkiloti vakili bilan uchrashdi. Tomonlar U-10 loyihasini amalga oshirish istiqbollarini muhokama qildilar, bu loyiha milliy universitetlarning xalqaro maydonda raqobatbardoshligini oshirishga qaratilgan.
Shuningdek, THE vakillari O'zbekiston delegatsiyasini 2026-yilning 17-20-may kunlari Londonda bo'lib o'tadigan tadbirda ishtirok etishga taklif qildilar.
Loyiha mamlakat universitetlariga dunyoning yetakchi universitetlari bilan tajriba almashish va mutaxassislarni zamonaviy mehnat bozori talablariga moslashtirish imkonini beradi.

Узбекистан укрепляет партнерство с Times Higher Education
Инициатива под названием U-10 объединит ведущие университеты страны в единую образовательную платформу, оценивающую качество обучения, научные достижения и успешность выпускников.
Заместитель министра цифровых технологий Рустам Каримджонов встретился с представителем британской организации Times Higher Education по инициативе посольства Узбекистана в Лондоне. Стороны обсудили перспективы реализации проекта U-10, который призван повысить конкурентоспособность национальных вузов на международной арене.
Также представители THE пригласили делегацию Узбекистана принять участие в мероприятии в Лондоне с семнадцатого по двадцатое мая 2026 года.
Проект позволит вузам страны наладить обмен опытом с ведущими университетами мира и улучшить подготовку специалистов к требованиям современного рынка труда.