O'zbekiston va Yaponiya transport va aviatsiya sohalarini rivojlantirishni muhokama qildi
O'zbekiston transport vaziri Ilhom Mahkamov Sojitz korporatsiyasining bosh operatsion direktori Masakuzi Hashimoto bilan uchrashuv o'tkazdi.
Yapon tajribasi va moliyaviy institutlarini mamlakatning istiqbolli transport loyihalariga jalb qilish, shuningdek, soha uchun malakali kadrlar tayyorlash bo'yicha qo'shma dasturlar muhokama qilindi.
Muzokaralar yakunida hamkorlikni rivojlantirish bo'yicha keyingi qadamlar kelishib olindi, jumladan, O'zbekiston aviatsiya infratuzilmasini modernizatsiya qilish va kengaytirish, bu transport tizimi samaradorligi va xavfsizligini oshirishga yordam berishi kerak.

Узбекистан и Япония обсудили развитие транспортной и авиационной отраслей
Министр транспорта Узбекистана Илхом Махкамов провёл встречу с главным операционным директором корпорации Sojitz Масакузи Хашимото.
Обсуждались возможности привлечения японского опыта и финансовых институтов к перспективным транспортным проектам страны, а также совместные программы подготовки квалифицированных кадров для отрасли.
По итогам переговоров согласованы дальнейшие шаги по развитию сотрудничества, включая модернизацию и расширение авиационной инфраструктуры Узбекистана, что должно способствовать повышению эффективности и безопасности транспортной системы.