Toshkent viloyati Saudiya Arabistoni bilan hamkorlikni kuchaytirmoqda
Toshkent viloyati hokimi Zoir Mirzayev Saudiya Arabistoni investitsiyalar vazirining yordamchisi Imrahim al-Muborak bilan uchrashuv o‘tkazdi. Tomonlar mamlakatlar o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy aloqalarning barqaror rivojlanishini qayd etib, O‘zbekiston va Saudiya Arabistoni rahbariyati o‘rtasidagi ochiq muloqotning rolini ta’kidladilar.
Toshkent viloyatining zich joylashgan va iqtisodiy faol hudud sifatidagi ahamiyati markazda bo‘ldi. Mirzayev sanoat, energetika, infratuzilma, xizmat ko‘rsatish va turizm sohalarida yirik loyihalarni amalga oshirish imkoniyatini ta’kidladi va xorijiy investorlar uchun shaffof va qo‘llab-quvvatlovchi sharoitlar yaratishga tayyorligini bildirdi.
Imrahim al-Muborak uchrashuvning konstruktivligini yuqori baholadi va Saudiya Arabistoni tadbirkorlarining Toshkent viloyati bilan qo‘shma loyihalarni ishlab chiqish va izchil amalga oshirishdan manfaatdor ekanligini tasdiqladi.

New projects in industry, energy and infrastructure discussed
Khokim of Tashkent region Zoir Mirzaev met with Assistant Minister of Investment of Saudi Arabia Imrahim al-Mubarak. The parties noted the sustainable development of trade, economic and investment ties between the countries, emphasizing the role of open dialogue between the leadership of Uzbekistan and Saudi Arabia.
The focus was on the importance of the Tashkent region as a densely populated and economically active region. Mirzaev noted the potential for the implementation of large projects in industry, energy, infrastructure, services and tourism, emphasizing the readiness to create transparent and supportive conditions for foreign investors.
Imrahim al-Mubarak highly appreciated the constructiveness of the meeting and confirmed the interest of Saudi entrepreneurs in the development and consistent implementation of joint projects with the Tashkent region.