Zamin Education loyihasi doirasida gibrid formatda Respublika inklyuziv IT-lageri bo‘lib o‘tdi. Unda respublikaning barcha hududlaridan 150 nafar o‘quvchi va talaba besh kun davomida zamonaviy raqamli texnologiyalar sohasida chuqurlashtirilgan amaliy bilimlar oldi. Ishtirokchilar sun’iy intellektni qo‘llash asoslarini o‘rgandilar, veb-ishlab chiqishni o‘zlashtirdilar, 3D-modellashtirish, robototexnika va ularni IT-sohasidagi kelajakdagi professional faoliyatga tayyorlaydigan boshqa innovatsion yo‘nalishlar bilan shug‘ullandilar.
Onlayn formatda o‘quv seminarlari va mahorat darslariga qo‘shilgan 3000 dan ortiq talaba texnik tayyorgarlik darajasini oshirish uchun qo‘shimcha imkoniyatdan foydalanishdi. Interaktiv topshiriqlar va amaliy mashqlar tufayli ishtirokchilar nafaqat nazariy bilimlarni mustahkamladilar, balki real muammolarni hal qilish ko‘nikmalariga ham ega bo‘ldilar, bu esa ularning mehnat bozorida raqobatbardoshligini sezilarli darajada oshiradi.
Lagerning yakunlanishi o‘quvchilar va talabalarga professional rivojlanish va o‘zini o‘zi anglash uchun mustahkam zamin yaratdi. Olingan ko‘nikmalar ularning axborot texnologiyalari sohasidagi imkoniyatlarini kengaytiradi, muvaffaqiyatli martaba uchun istiqbollarni ochadi va mamlakat ichida ham, xalqaro miqyosda ham innovatsion loyihalarda ishtirok etadi va raqamli sanoatda malakali mutaxassislarning yangi avlodini shakllantiradi.

As part of the Zamin Education project, the Republican Inclusive IT Camp was held in a hybrid format, where for five days 150 schoolchildren and students from all regions of the republic received in-depth practical knowledge in the field of modern digital technologies. Participants studied the basics of artificial intelligence, mastered web development, engaged in 3D modeling, robotics and other innovative areas, preparing them for future professional activities in the IT field.
More than 3,000 students took advantage of the additional opportunity to improve their technical training by joining training seminars and master classes in online format. Thanks to interactive assignments and practical exercises, participants not only consolidated theoretical knowledge, but also gained skills in solving real-world problems, which significantly increases their competitiveness in the labor market.
The completion of the camp gave schoolchildren and students a solid foundation for professional development and self-realization. The acquired skills expand their opportunities in the field of information technology, open up prospects for a successful career and participation in innovative projects both within the country and at the international level, forming a new generation of qualified specialists in the digital industry.