UZCARD to'lov tizimi O'zbekistonda global karta qabul qilish imkoniyatlarini kengaytirish maqsadida Discover Network, shu jumladan Diners Club International bilan strategik hamkorlikni e'lon qildi. Endi Discover va Diners Club karta egalari butun mamlakat bo'ylab POS-terminallar va bankomatlar tarmog'ida xarid qilishlari va naqd pul olishlari mumkin, bu esa sayyohlar va biznes tashrif buyuruvchilar uchun hisob-kitoblarni qulay qiladi.
Hamkorlik Discover Networkga UZCARD infratuzilmasidan foydalangan holda O'zbekiston bozoriga kirishga imkon beradi, mahalliy foydalanuvchilar esa global qamrov va to'lov vositalarining mosligidan foyda ko'rishadi. UCMG bosh direktori David Melikidze ushbu ittifoq milliy to'lov tizimini mustahkamlab, mahalliy manfaatlarni qo'llab-quvvatlashini, shu bilan birga mamlakatning xalqaro mehmonlar uchun jozibadorligini oshirishini ta'kidladi.
Discover vitse-prezidenti Mett Sloanning ta'kidlashicha, hamkorlik mintaqada xarajatlar va tranzaksiya imkoniyatlarini kengaytirib, tijorat tashkilotlari va karta egalari uchun foydalidir. UZCARD uchun Discover Network bilan ittifoq xalqaro ishtirokni kuchaytirish va global moliyaviy xaritada o'z o'rnini mustahkamlashda muhim qadam bo'ldi.

The UZCARD payment system has announced a strategic partnership with Discover Network, including Diners Club International, to expand global card acceptance in Uzbekistan. Discover and Diners Club cardholders can now make purchases and withdraw cash at POS terminals and ATMs throughout the country, making transactions convenient for tourists and business visitors.
The collaboration allows Discover Network to enter the Uzbek market using UZCARD's infrastructure, while local users benefit from global reach and compatibility of payment tools. UCMG CEO David Melikidze emphasized that the alliance strengthens the national payment system and supports local interests, while enhancing the country's attractiveness to international guests.
Discover Vice President Matt Sloan noted that the partnership benefits both commercial organizations and cardholders, expanding spending and transaction opportunities in the region. For UZCARD, the alliance with Discover Network is an important step in strengthening its international presence and solidifying its position on the global financial map.