UZCARD to'lov tizimi O'zbekistonda global karta qabul qilish imkoniyatlarini kengaytirish maqsadida Discover Network, shu jumladan Diners Club International bilan strategik hamkorlikni e'lon qildi. Endi Discover va Diners Club karta egalari butun mamlakat bo'ylab POS-terminallar va bankomatlar tarmog'ida xarid qilishlari va naqd pul olishlari mumkin, bu esa sayyohlar va biznes tashrif buyuruvchilar uchun hisob-kitoblarni qulay qiladi.
Hamkorlik Discover Networkga UZCARD infratuzilmasidan foydalangan holda O'zbekiston bozoriga kirishga imkon beradi, mahalliy foydalanuvchilar esa global qamrov va to'lov vositalarining mosligidan foyda ko'rishadi. UCMG bosh direktori David Melikidze ushbu ittifoq milliy to'lov tizimini mustahkamlab, mahalliy manfaatlarni qo'llab-quvvatlashini, shu bilan birga mamlakatning xalqaro mehmonlar uchun jozibadorligini oshirishini ta'kidladi.
Discover vitse-prezidenti Mett Sloanning ta'kidlashicha, hamkorlik mintaqada xarajatlar va tranzaksiya imkoniyatlarini kengaytirib, tijorat tashkilotlari va karta egalari uchun foydalidir. UZCARD uchun Discover Network bilan ittifoq xalqaro ishtirokni kuchaytirish va global moliyaviy xaritada o'z o'rnini mustahkamlashda muhim qadam bo'ldi.

Платёжная система UZCARD объявила о стратегическом партнёрстве с Discover Network, включая Diners Club International, чтобы расширить возможности глобального приёма карт в Узбекистане. Теперь держатели карт Discover и Diners Club могут совершать покупки и снимать наличные на сети POS-терминалов и банкоматов по всей стране, что делает расчёты удобными для туристов и бизнес-посетителей.
Сотрудничество позволяет Discover Network выйти на узбекский рынок, используя инфраструктуру UZCARD, а местные пользователи получают преимущество глобального охвата и совместимости платёжных инструментов. Генеральный директор UCMG Давид Меликидзе подчеркнул, что альянс укрепляет национальную платёжную систему и поддерживает локальные интересы, одновременно повышая привлекательность страны для международных гостей.
Вице-президент Discover Мэтт Слоан отметил, что партнёрство выгодно как коммерческим организациям, так и держателям карт, расширяя возможности расходов и транзакций в регионе. Для UZCARD альянс с Discover Network стал важным шагом в усилении международного присутствия и закреплении позиции на глобальной финансовой карте.