O'zbekiston loukosteri Flyone Asia 2026-yil 6-apreldan boshlab Toshkentdan muntazam xalqaro aviaqatnovlarni yo'lga qo'yishini e'lon qildi. Reyslar Airbus A320 samolyotlarida amalga oshiriladi va Russia shaharlari, shuningdek Baku, Riga, Tel-Aviv hamda Kishinyovni qamrab oladi. Yangi yo'nalishlar xizmat safarlari bilan birga turistik safarlar, jumladan oilaviy sayohatlar uchun ham mo'ljallangan.
Parvoz dasturi haftasiga Moscow (Vnukovo)ga to'rtta reysni, Yekaterinburg, Mineralnye Vody va Qozonga ikkitadan, Novosibirskka bittadan, Samaraga ikkitadan reysni nazarda tutadi. Russiyadan tashqarida muntazam reyslar haftasiga ikki martadan Riga, Baku va Tel-Avivga, Kishinyovga esa haftasiga uch marta amalga oshiriladi. Chiptalar savdosi allaqachon aviakompaniya sayti, mobil ilova va hamkor agentliklar orqali ochilgan.
Flyone Asia O'zbekistondagi faoliyatini 2025-yil yozida charter reyslar va ACMI tashuvlari bilan boshlagan, jumladan Toshkent va Qashqar o'rtasidagi to'g'ridan-to'g'ri qatnovni ham yo'lga qo'ygan. Bosh direktor Vladimir Chebotarning so'zlariga ko'ra, poytaxtdan muntazam reyslarning ishga tushirilishi strategik jihatdan muhim bo'lib, xalqaro yo'nalishlar tarmog'ini kengaytirish va transportdan foydalanish imkoniyatini oshirish bo'yicha uzoq muddatli strategiyaga mos keladi.

Узбекский лоукостер Flyone Asia объявил о запуске регулярного международного авиасообщения из Ташкента с 6 апреля 2026 года. Рейсы будут выполняться на Airbus A320, охватывая города России, а также Баку, Ригу, Тель‑Авив и Кишинёв. Новые маршруты рассчитаны как на деловые, так и на туристические поездки, включая семейные путешествия.
Полетная программа предусматривает четыре рейса в неделю в Москву (Внуково), два — в Екатеринбург, Минеральные Воды и Казань, один — в Новосибирск, два — в Самару. Вне России регулярные рейсы будут выполняться дважды в неделю в Ригу, Баку и Тель‑Авив, а в Кишинёв — три раза в неделю. Продажа билетов уже открыта через сайт авиакомпании, мобильное приложение и партнёрские агентства.
Flyone Asia начала работу в Узбекистане летом 2025 года с чартерных рейсов и ACMI-перевозок, включая прямое сообщение между Ташкентом и Кашгаром. По словам генерального директора Владимира Чеботаря, запуск регулярных рейсов из столицы стратегически важен и соответствует долгосрочной стратегии расширения международной маршрутной сети и повышения транспортной доступности.