Schneider Electric O'zbekistondagi elektrotexnika tarmog'i salohiyatini o'rganmoqda
Markaziy Osiyo bo'yicha Schneider Electric bosh direktori Edgar Bau Shahin O'zbekiston elektrotexnika tarmog'ini rivojlantirish istiqbollarini muhokama qilish uchun "O'zeltexsanoat" assotsiatsiyasiga tashrif buyurdi. Schneider Electric sanoat, infratuzilma, binolar va data-markazlar uchun energiya samaradorligi hamda raqamli yechimlarga ixtisoslashgan bo'lib, 100 dan ortiq mamlakatda faoliyat yuritadi.
Assotsiatsiya raisi Mirziyod Yunusov bilan uchrashuvda tomonlar zamonaviy texnologiyalarni joriy etish, ishlab chiqarish samaradorligini oshirish va mahalliy kompaniyalar bilan o'zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirishni muhokama qildilar. E'tibor markazida eksport imkoniyatlari, raqamlashtirish va barqaror rivojlanish sohasidagi loyihalar bo'ldi.
Muzokaralar har ikki tomonning sheriklikni mustahkamlash va O'zbekiston bozorida innovatsion yechimlarni ilgari surishga qiziqishini ko'rsatdi, bu esa tarmoqni modernizatsiya qilishga va uning xalqaro maydondagi raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qilishi mumkin.

Schneider Electric изучает потенциал электротехнической отрасли в Узбекистане
Генеральный директор Schneider Electric по Центральной Азии Эдгар Бау Шахин посетил Ассоциацию «Узэлтехсаноат», чтобы обсудить перспективы развития электротехнической отрасли Узбекистана. Schneider Electric специализируется на энергоэффективных и цифровых решениях для промышленности, инфраструктуры, зданий и дата-центров и работает более чем в 100 странах.
На встрече с председателем ассоциации Мирзиёдом Юнусовым стороны обсудили внедрение современных технологий, повышение эффективности производства и расширение взаимовыгодного сотрудничества с отечественными компаниями. В центре внимания были экспортные возможности, цифровизация и проекты в сфере устойчивого развития.
Переговоры показали заинтересованность обеих сторон в укреплении партнёрства и продвижении инновационных решений на узбекском рынке, что может способствовать модернизации отрасли и увеличению её конкурентоспособности на международной арене.