O'zbekistondagi Wildberries marketpleysi xaridlar to'lovini ikki haftalik interval bilan oltita teng qismga bo'lish imkonini beruvchi BNPL "Qismlarda" xizmatini taqdim etdi. Opsiya buyurtmani rasmiylashtirish jarayoniga integratsiya qilingan va mobil ilova bir necha hafta davomida yangilanib borgani sari foydalanuvchilar uchun mavjud bo'ladi. Tovardan voz kechilgan taqdirda barcha to'lovlar avtomatik ravishda xaridorga qaytariladi.
Xizmat mijozlarga byudjetni yanada moslashuvchan boshqarishga, sotuvchilarga esa o'rtacha chek va savdo hajmlarini oshirishga yordam beradi. Tadqiqotlar ma'lumotlariga ko'ra, "Qismlarda" xizmatidan foydalanilganda o'rtacha chek o'sishi 11 foizdan 25 foizgacha bo'lishi mumkin. Bunda sotuvchilar bilan hisob-kitoblar standartligicha qoladi: ular xariddan so'ng darhol to'lovni to'liq oladilar.
"Biz xaridorlar zamonaviy raqamli savdoning afzalliklaridan foydalanishlari uchun marketpleysimizdagi to'lov imkoniyatlari spektrini izchil kengaytirmoqdamiz. Bo'lib to'lashni ishga tushirish xaridorlarning moliyaviy qulayligini oshirish va sellerlarimiz uchun savdolar o'sishini ta'minlash yo'lidagi muhim qadamdir", — deb ta'kidladi Wildberries'ning O'zbekistondagi direktori Akmal Primkulov.

The Wildberries marketplace in Uzbekistan has introduced the BNPL service "By Installments," which allows payment for purchases to be split into six equal parts at two-week intervals. The option is integrated into the checkout process and will become available to users as the mobile app is updated over the course of several weeks. If an item is returned, all payments are automatically refunded to the buyer.
The service helps customers manage their budgets more flexibly, while enabling sellers to increase the average order value and sales volumes. According to research data, the increase in the average order value when using "By Installments" may range from 11 to 25%. At the same time, settlements with sellers remain standard: they receive full payment immediately after the purchase.
"We are consistently expanding the range of payment options on our marketplace so that customers can take advantage of the benefits of modern digital commerce. The launch of installment payments is an important step toward improving customers' financial comfort and increasing sales for our sellers," emphasized Wildberries Director in Uzbekistan Akmal Primkulov.