Centrum Air va My Freighter aviakompaniyalari O‘zbekiston va Pokiston o‘rtasidagi marshrut tarmog‘ini kengaytirishini e’lon qildi. Bu qaror ikki tomonlama aloqalarning faollashuvi fonida qabul qilindi: O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev Pokistonga tashrifi chog‘ida mamlakatlar o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aviareyslarning strategik ahamiyatini ta’kidladi.
Aprel oyidan boshlab Centrum Air Toshkent — Lahor yo‘nalishi bo‘yicha muntazam yo‘lovchi reyslarini amalga oshirishni boshlaydi. Shu bilan birga, My Freighter biznes va savdo uchun logistika imkoniyatlarini kuchaytirib, Karachi shahriga yuk yo‘nalishini ochadi.
Yangi marshrutlar ishbilarmonlik va turistik aloqalarni mustahkamlash, shuningdek, tovar ayirboshlash hajmining o‘sishini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan. Centrum Holding asoschisi va bosh direktori Abdulaziz Abdurahmonovning so‘zlariga ko‘ra, reyslarning ishga tushirilishi uzoq muddatli iqtisodiy hamkorlik va hududlarni rivojlantirish vositasiga aylanadigan barqaror «havo ko‘prigi»ni shakllantirishdir.

Airlines Centrum Air and My Freighter have announced the expansion of their route network between Uzbekistan and Pakistan. The decision was made against the backdrop of increased bilateral contacts: during a visit to Pakistan, the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev emphasized the strategic importance of direct flights between the countries.
From April, Centrum Air will begin operating regular passenger flights on the Tashkent — Lahore route. At the same time, My Freighter will open a cargo route to Karachi, strengthening logistics capabilities for business and trade.
The new routes are designed to strengthen business and tourism ties, as well as support the growth of trade. According to the founder and CEO of Centrum Holding Abdulaziz Abdurakhmanov, the launch of the flights is the formation of a sustainable "air bridge" that will become a tool for long-term economic cooperation and regional development.