Mehmonxonalar raqamga o'tmoqda: Toshkentda sun'iy intellekt mehmonxona sanoatini qanday o'zgartirayotgani muhokama qilinmoqda
VII Hotel Business Forum sun'iy intellekt mavzusi atrofida jahon brendlari va investorlarni to'pladi
13–14 fevral kunlari Hilton Tashkent City mehmonxonasida VII Hotel Business Forum 2026 bo'lib o'tmoqda. Asosiy mavzu — turizm va HoReCa sohasida sun'iy intellektni qo'llash. Maydon investorlar, developerlar, mehmonxona menejerlari, restoranlar va xalqaro ekspertlarni amaliy yechimlar va yangi biznes modellarni muhokama qilish uchun birlashtirdi.
Tashkilotchi — O'zbekiston mehmonxonachilar assotsiatsiyasi, Turizm qo'mitasi ko'magida. Muhokama markazida — mehmonxona va restoranlarni boshqarish uchun AI vositalari, raqamli marketing, barqaror va «yashil» texnologiyalar, shuningdek, avtomatlashtirish va insoniy xizmat o'rtasidagi muvozanat.

Отели уходят в цифру: в Ташкенте обсуждают, как ИИ меняет индустрию гостеприимства
13–14 февраля в отеле Hilton Tashkent City проходит VII Hotel Business Forum 2026. Главная тема — применение искусственного интеллекта в туризме и сфере HoReCa. Площадка объединила инвесторов, девелоперов, управляющих отелями, рестораторов и международных экспертов для обсуждения практических решений и новых бизнес-моделей.
Организатором выступает Ассоциация отельеров Узбекистана при поддержке Комитета по туризму. В центре дискуссий — AI-инструменты для управления гостиницами и ресторанами, цифровой маркетинг, устойчивые и «зелёные» технологии, а также баланс между автоматизацией и человеческим сервисом.
Среди участников — региональные руководители Radisson Hotel Group, Hilton, Accor, Marriott International и Wyndham Hotels & Resorts. В программе — панельные сессии, презентации IT-решений, кейсы и B2B-встречи, направленные на развитие конкурентоспособности отрасли в эпоху цифровой трансформации.