Paynet va Unitify O'zbekistonda turar joy binolarini boshqarishni raqamlashtirish uchun sa'y-harakatlarni birlashtirmoqda
Paynet 2005 yildan buyon foydalanuvchilarga keng ko'lamli to'lov xizmatlarini taqdim etib keladi
Paynet to'lov tizimi va Unitify kompaniyasi O'zbekistonda ko'p kvartirali uylarni boshqarish uchun raqamli yechimlarni rivojlantirishga qaratilgan hamkorlik ishga tushirilganini e'lon qildi. Kelishuv 11-fevral kuni Toshkentdagi "Dvizhenie" konferensiyasida imzolandi.
Kompaniyalar boshqaruv kompaniyalari, mulkdorlar shirkatlari, aholi va uy infratuzilmasini birlashtiradigan yagona platformani yaratish uchun texnologik imkoniyatlar va tajribani birlashtirish niyatida. Tizim arizalar va servis murojaatlarini qayta ishlash, to'lovlar va billing, hujjat aylanishi, shuningdek muhandislik va raqamli tizimlar: videokuzatuv, domofonlar, kirish tizimlari va hisobga olish qurilmalari bilan integratsiyani qamrab oladi.
Unitify bosh direktori Ilya Sotoninning so'zlariga ko'ra, loyiha uylardagi hayot qulayligi, xavfsizligi va shaffofligini oshirishga qaratilgan. 2005 yildan buyon faoliyat yuritayotgan Paynet to'lov servislarini ta'minlaydi, 2024 yilda asos solingan Unitify esa ko'chmas mulkni boshqarish va kommunal xo'jalikni raqamlashtirish bo'yicha tajribani olib kiradi. Yangi platforma sohaning raqamli transformatsiyasini jadallashtirish va aholi hamda boshqaruv kompaniyalari uchun to'laqonli smart building tajribasini yaratish imkonini beradi.

Paynet и Unitify объединяют усилия для цифровизации управления жилыми домами в Узбекистане
Платёжная система Paynet и компания Unitify объявили о запуске партнёрства, направленного на развитие цифровых решений для управления многоквартирными домами в Узбекистане. Соглашение было подписано 11 февраля на конференции «Движение» в Ташкенте.
Компании намерены объединить технологические возможности и опыт для создания единой платформы, которая объединит управляющие компании, товарищества собственников, жителей и инфраструктуру дома. Система охватывает обработку заявок и сервисных обращений, платежи и биллинг, документооборот, а также интеграцию с инженерными и цифровыми системами: видеонаблюдением, домофонами, системами доступа и приборами учёта.
По словам генерального директора Unitify Ильи Сотонина, проект направлен на повышение комфорта, безопасности и прозрачности жизни в домах. Paynet, работающий с 2005 года, обеспечит платёжные сервисы, а Unitify, основанная в 2024 году, привнесёт опыт управления недвижимостью и цифровизации ЖКХ. Новая платформа позволит ускорить цифровую трансформацию отрасли и создать полноценный smart building-опыт для жителей и управляющих компаний.