Dasturda O'zbekistonning birinchi vakili
Sardor Rahmatullayev Y Combinator 2026 qishki sessiyasiga qabul qilingan O'zbekistonning birinchi vakili bo'ldi, deb xabar beradi Startup Base.
U qishloq xo'jaligida robototexnika uchun ixtisoslashtirilgan ma'lumotlar to'plamini yaratuvchi twolabs.ai loyihasini rivojlantirmoqda. Sun'iy intellekt yordamida loyiha agro sektorning global muammolarini hal qilib, samaradorlikni oshiradi va jarayonlarni optimallashtiradi.
Ilgari Sardor AQShda olti xonali daromadga ega startapni amalga oshirgan va Meta* kompaniyasida Superintelligence loyihalarida ishtirok etgan, bu uning yuqori darajadagi tajribasi va xalqaro tajribasini tasdiqlaydi.
Rahmatullayevning muvaffaqiyati O'zbekistonning butun startap ekotizimi uchun muhim, bu mamlakatning iste'dodli mutaxassislari yetakchi global innovatsiya platformalarida e'tirof etilishini ko'rsatadi.

Сардор Рахматуллоев вошёл в Y Combinator 2026
Сардор Рахматуллоев стал первым представителем Узбекистана, принятого в зимнюю сессию Y Combinator 2026, сообщает Startup Base.
Он развивает проект twolabs.ai — платформу, создающую специализированные датасеты для робототехники в сельском хозяйстве. С помощью искусственного интеллекта проект решает глобальные задачи агросектора, повышая эффективность и оптимизируя процессы.
Ранее Сардор реализовывал стартап в США с шестизначной выручкой и участвовал в проектах по Superintelligence в компании Meta*, что подтверждает его высокий уровень экспертизы и международный опыт.
Успех Рахматуллоева важен для всей стартап-экосистемы Узбекистана, демонстрируя, что талантливые специалисты страны получают признание на ведущих мировых инновационных площадках.