CEA animatsiya, VFX, geym-dizayn va kinoindustriyasi sohasida mutaxassislar tayyorlaydi
Kanadaning Center for Entertainment Arts kompaniyasi O‘zbekistonda ofis ochmoqda. CEA vakillarining Respublika Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan uchrashuvida ishga tushirish masalalari va hamkorlik formatlari muhokama qilindi. Asosiy e’tibor yoshlar uchun xalqaro ta’lim va ijodiy dasturlarni rivojlantirishga qaratildi.
CEA amaliyotga yo‘naltirilgan ta’lim modelidan foydalanib, animatsiya, VFX, geym-dizayn va kinoindustriyasi sohasida mutaxassislar tayyorlaydi. Kompaniya o‘z faoliyati davomida 2,5 mingdan ortiq bitiruvchilarni tayyorladi, ularning ko‘pchiligi Walt Disney Animation Studios, Pixar, DreamWorks Animation va Ubisoft kabi yetakchi jahon studiyalarida ishlaydi.
CEAning bosh ofisi Vankuverda joylashgan, filiallari Buyuk Britaniya va Saudiya Arabistonida faoliyat yuritadi. Hozirda kompaniya Saudiya Arabistonida qiymati qariyb 200 million dollarga teng loyihada ishtirok etmoqda, u yerda 7 ta film va 7 ta o‘yin yaratmoqda, bu esa uning ko‘ngilochar sohadagi xalqaro tajribasini tasdiqlaydi.

Канадская Center for Entertainment Arts выходит на рынок Узбекистана
Канадская компания Center for Entertainment Arts открывает офис в Узбекистане. Вопросы запуска и форматы сотрудничества обсуждались на встрече представителей CEA с Министерством цифровых технологий республики. Основной акцент сделан на развитии международных образовательных и креативных программ для молодёжи.
CEA готовит специалистов в области анимации, VFX, геймдизайна и киноиндустрии, используя практико-ориентированную модель обучения. За годы работы компания подготовила более 2,5 тыс. выпускников, многие из которых трудятся в ведущих мировых студиях, включая Walt Disney Animation Studios, Pixar, DreamWorks Animation и Ubisoft.
Головной офис CEA расположен в Ванкувере, филиалы работают в Великобритании и Саудовской Аравии. Сейчас компания участвует в проекте стоимостью около 200 млн долларов в Саудовской Аравии, где создаёт 7 фильмов и 7 игр, подтверждая свой международный опыт в сфере развлечений.