CEA animatsiya, VFX, geym-dizayn va kinoindustriyasi sohasida mutaxassislar tayyorlaydi
Kanadaning Center for Entertainment Arts kompaniyasi O‘zbekistonda ofis ochmoqda. CEA vakillarining Respublika Raqamli texnologiyalar vazirligi bilan uchrashuvida ishga tushirish masalalari va hamkorlik formatlari muhokama qilindi. Asosiy e’tibor yoshlar uchun xalqaro ta’lim va ijodiy dasturlarni rivojlantirishga qaratildi.
CEA amaliyotga yo‘naltirilgan ta’lim modelidan foydalanib, animatsiya, VFX, geym-dizayn va kinoindustriyasi sohasida mutaxassislar tayyorlaydi. Kompaniya o‘z faoliyati davomida 2,5 mingdan ortiq bitiruvchilarni tayyorladi, ularning ko‘pchiligi Walt Disney Animation Studios, Pixar, DreamWorks Animation va Ubisoft kabi yetakchi jahon studiyalarida ishlaydi.
CEAning bosh ofisi Vankuverda joylashgan, filiallari Buyuk Britaniya va Saudiya Arabistonida faoliyat yuritadi. Hozirda kompaniya Saudiya Arabistonida qiymati qariyb 200 million dollarga teng loyihada ishtirok etmoqda, u yerda 7 ta film va 7 ta o‘yin yaratmoqda, bu esa uning ko‘ngilochar sohadagi xalqaro tajribasini tasdiqlaydi.

CEA trains specialists in animation, VFX, game design, and the film industry
Canadian company Center for Entertainment Arts is opening an office in Uzbekistan. The launch issues and cooperation formats were discussed at a meeting between CEA representatives and the Ministry of Digital Technologies of the Republic. The main emphasis is on the development of international educational and creative programs for young people.
CEA trains specialists in animation, VFX, game design, and the film industry, using a practice-oriented learning model. Over the years, the company has trained more than 2.5 thousand graduates, many of whom work in leading global studios, including Walt Disney Animation Studios, Pixar, DreamWorks Animation, and Ubisoft.
CEA's head office is located in Vancouver, with branches operating in the UK and Saudi Arabia. The company is currently involved in a project worth approximately $200 million in Saudi Arabia, where it is creating 7 films and 7 games, confirming its international experience in the entertainment industry.