TBC Uzbekistan katta maqsadlarni qo'ymoqda: 10 million faol foydalanuvchi
TBC Bank Group Nyu-Yorkda investorlar uchun birinchi Strategiya kunini o'tkazdi va O'zbekiston bo'linmasining 2030 yilgacha rivojlanish rejalari bilan tanishtirdi. Tadbir O'zbekiston raqamli moliyaviy ekotizimining birinchi xalqaro taqdimoti bo'ldi va global investorlarning mamlakat bozorining istiqbollariga e'tiborini tortdi.
TBC Uzbekistan allaqachon 23 million ro'yxatdan o'tgan foydalanuvchiga xizmat ko'rsatmoqda va chakana xizmatlar bozorida yetakchi hisoblanadi. Bankning rejalari orasida 10 million oylik faol mijozga erishish, 3 milliard dollardan ortiq diversifikatsiyalangan kredit portfelini shakllantirish va 250 million dollar sof foyda olish, kelgusi besh yil ichida Guruhning umumiy foydasining 25 foizini ta'minlash bor.
Tadbirda top-menejerlar biznes uchun mahsulotlarni, jumladan, mikro, kichik va o'rta korxonalarni rivojlantirishni muhokama qildilar, shuningdek, bankning mamlakatni raqamli transformatsiya qilishga qo'shgan hissasini ta'kidladilar. O'zbekiston Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi taqdimotning mamlakat investitsiya salohiyatini namoyish etish va global investitsiyalar oqimini davom ettirish uchun ahamiyatini ta'kidladi.

And a loan portfolio of $3 billion
TBC Bank Group held its first Investor Strategy Day in New York, presenting development plans for its Uzbek division until 2030. The event was the first international presentation of the digital financial ecosystem of Uzbekistan and attracted the attention of global investors to the prospects of the country's market.
TBC Uzbekistan already serves 23 million registered users and is a leader in the retail services market. The bank plans to reach 10 million monthly active customers, form a diversified loan portfolio of over $3 billion, and generate a net profit of $250 million, providing 25% of the Group's total profit in the next five years.
At the event, top managers discussed the development of products for business, including micro, small and medium-sized enterprises, and also emphasized the bank's contribution to the digital transformation of the country. The Ministry of Investment, Industry and Trade of Uzbekistan noted the importance of the presentation for demonstrating the country's investment potential and continuing the inflow of global investment.