TBC Uzbekistan katta maqsadlarni qo'ymoqda: 10 million faol foydalanuvchi
TBC Bank Group Nyu-Yorkda investorlar uchun birinchi Strategiya kunini o'tkazdi va O'zbekiston bo'linmasining 2030 yilgacha rivojlanish rejalari bilan tanishtirdi. Tadbir O'zbekiston raqamli moliyaviy ekotizimining birinchi xalqaro taqdimoti bo'ldi va global investorlarning mamlakat bozorining istiqbollariga e'tiborini tortdi.
TBC Uzbekistan allaqachon 23 million ro'yxatdan o'tgan foydalanuvchiga xizmat ko'rsatmoqda va chakana xizmatlar bozorida yetakchi hisoblanadi. Bankning rejalari orasida 10 million oylik faol mijozga erishish, 3 milliard dollardan ortiq diversifikatsiyalangan kredit portfelini shakllantirish va 250 million dollar sof foyda olish, kelgusi besh yil ichida Guruhning umumiy foydasining 25 foizini ta'minlash bor.
Tadbirda top-menejerlar biznes uchun mahsulotlarni, jumladan, mikro, kichik va o'rta korxonalarni rivojlantirishni muhokama qildilar, shuningdek, bankning mamlakatni raqamli transformatsiya qilishga qo'shgan hissasini ta'kidladilar. O'zbekiston Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi taqdimotning mamlakat investitsiya salohiyatini namoyish etish va global investitsiyalar oqimini davom ettirish uchun ahamiyatini ta'kidladi.

TBC Uzbekistan ставит амбициозные цели: 10 млн активных пользователей
TBC Bank Group провела первый День стратегии для инвесторов в Нью-Йорке, представив планы развития своего узбекского подразделения до 2030 года. Мероприятие стало первой международной презентацией цифровой финансовой экосистемы Узбекистан и привлекло внимание глобальных инвесторов к перспективам рынка страны.
TBC Uzbekistan уже обслуживает 23 млн зарегистрированных пользователей и лидирует на рынке розничных услуг. В планах банка — достичь 10 млн ежемесячных активных клиентов, сформировать диверсифицированный кредитный портфель объёмом свыше 3 млрд долларов и получить чистую прибыль в 250 млн долларов, обеспечив 25% совокупной прибыли Группы в ближайшие пять лет.
На мероприятии топ-менеджеры обсудили развитие продуктов для бизнеса, включая микро-, малые и средние предприятия, а также подчеркнули вклад банка в цифровую трансформацию страны. Министерство инвестиций, промышленности и торговли Узбекистана отметило значимость презентации для демонстрации инвестиционного потенциала страны и продолжение притока глобальных инвестиций.