Uzbekistan Airways aviakompaniyasi 14-apreldan boshlab Toshkent — Tel-Aviv yo'nalishi bo'yicha muntazam reyslarni qayta tikladi. Bu haqda O'zbekistonning Isroildagi elchixonasi xabar berdi va parvoz dasturining tiklanishi mart oyining oxirida vaqtincha to'xtatilgandan so'ng mumkin bo'lganini aniqlashtirdi.
Birinchi bosqichda reyslar haftada uch marta — dushanba, seshanba va payshanba kunlari amalga oshiriladi. Yaqin vaqt ichida kompaniya yo'nalishning qulayligini oshirish uchun yakshanba kuni qo'shimcha parvozni qo'shib, jadvalni kengaytirishni rejalashtirmoqda.
3-maydan boshlab Toshkent — Samarqand — Tel-Aviv va orqaga kombinatsiyalangan yo'nalishning ishga tushirilishi ham kutilmoqda. Parvozlarning qayta tiklanishi ikki davlat o'rtasida barqaror yo'lovchi qatnovini tiklaydi va sayyohlik va biznes safarlari uchun imkoniyatlarni kengaytiradi.

Uzbekistan Airways возвращает рейсы в Тель-Авив: полёты возобновились после паузы
Авиакомпания Uzbekistan Airways с 14 апреля возобновила регулярные рейсы по маршруту Ташкент — Тель-Авив. Об этом сообщили в посольстве Узбекистана в Израиле, уточнив, что восстановление полётной программы стало возможным после временной приостановки в конце марта.
На первом этапе рейсы выполняются три раза в неделю — по понедельникам, вторникам и четвергам. Уже в ближайшее время компания планирует расширить расписание, добавив дополнительный вылет по воскресеньям для повышения доступности направления.
С 3 мая также ожидается запуск комбинированного маршрута Ташкент — Самарканд — Тель-Авив и обратно. Возобновление полётов восстанавливает стабильное пассажирское сообщение между двумя странами и расширяет возможности для туристических и деловых поездок.