O'zbekiston va Qirg'iziston hamkorlikni kuchaytirmoqda
17 aprel kuni Toshkentda O'zbekiston Savdo-sanoat palatasida Qirg'iziston elchisi Duyshonkul Chotonov bilan muhim uchrashuv bo'lib o'tdi, unda tomonlar savdo-iqtisodiy hamkorlikni sezilarli darajada kengaytirish va ikki mamlakat ishbilarmon doiralari o'rtasidagi aloqalarni mustahkamlash bo'yicha aniq qadamlarni muhokama qildilar.
Iyun oyida Bishkekda O'zbekiston-Qirg'iziston ishbilarmonlar kengashining navbatdagi yig'ilishi va bir qator B2B uchrashuvlari bilan katta biznes-forumi o'tkazilishiga alohida e'tibor qaratildi. Tadbirkorlar to'g'ridan-to'g'ri hamkorlar topish va yangi loyihalarni ishga tushirish imkoniyatiga ega bo'ladilar.
Tomonlar, shuningdek, savdo, logistika, qishloq xo'jaligi va sanoat kooperatsiyasi sohalarida hamkorlik qilish istiqbollarini ko'rib chiqdilar. Muzokaralar yakunida ishbilarmonlik aloqalarini maksimal darajada faollashtirish va barcha kelishilgan tashabbuslarni tezda amalga oshirishga o'zaro tayyorlik tasdiqlandi.

Узбекистан и Кыргызстан усиливают сотрудничество
17 апреля в Ташкенте состоялась важная встреча в Торгово-промышленной палате Узбекистана с послом Кыргызстана Дуйшонкулом Чотоновым, где стороны обсудили конкретные шаги по значительному расширению торгово-экономического сотрудничества и укреплению связей между деловыми сообществами двух стран.
Особое внимание уделили подготовке к крупным совместным мероприятиям: в июне в Бишкеке пройдёт очередное заседание Узбекско-Кыргызского делового совета и большой бизнес-форум с серией B2B-встреч. Предприниматели получат возможность напрямую найти партнёров и запустить новые проекты.
Стороны также рассмотрели перспективы совместной работы в торговле, логистике, сельском хозяйстве и промышленной кооперации. По итогам переговоров подтверждена обоюдная готовность максимально активизировать деловые связи и быстро реализовать все согласованные инициативы.