Kompaniya raqamli transformatsiya, kiberxavfsizlik va aqlli infratuzilma uchun yechimlarni taqdim etdi
Toshkentda 100 dan ortiq biznes va AKT hamjamiyati vakillarini toʻplagan Huawei Partner Summit 2026 boʻlib oʻtdi. Yillik sammitda kompaniya tarmoqlarning raqamli va intellektual transformatsiyasini tezlashtirishga hamda iqtisodiyot va davlat tizimlariga yangi avlod texnologiyalarini joriy etishga qaratilgan Advancing Industrial All Intelligence strategiyasini taqdim etdi.
Ishtirokchilar biznes samaradorligini oshirish va raqamli infratuzilmani rivojlantirishda intellektual yechimlarning rolini muhokama qildilar. Huawei vakillari hamkorlik ekotizimi keng koʻlamli oʻzgarishlarning asosiy elementiga aylanayotganini taʼkidladilar. Sammit doirasida Oʻzbekistonda amalga oshirilgan loyihalar — davlat tizimlarini raqamlashtirishdan tortib bank sektori, chakana savdo va madaniy obʼektlar uchun yechimlargacha namoyish etildi.
Texnologik bazaga alohida eʼtibor qaratildi: intellektual tarmoqlar, kiberxavfsizlik yechimlari, maʼlumotlarni saqlash tizimlari va korporativ kommunikatsiya va tahlil platformalari taqdim etildi. Kompaniya mutaxassislarni oʻqitish va mahalliy raqamli loyihalarni rivojlantirishga investitsiyalarni davom ettirishini, shuningdek, Olma-Ota shahrida boʻlib oʻtadigan GITEX Central Asia and Caucasus 2026 xalqaro koʻrgazmasida ishtirok etishini tasdiqladi.

В Ташкенте показали технологии будущего от Huawei
В Ташкенте прошёл Huawei Partner Summit 2026, который собрал более 100 представителей бизнеса и ИКТ-сообщества. На ежегодном саммите компания представила стратегию Advancing Industrial All Intelligence, сосредоточенную на ускорении цифровой и интеллектуальной трансформации отраслей и внедрении технологий нового поколения в экономику и государственные системы.
Участники обсудили роль интеллектуальных решений в повышении эффективности бизнеса и развитии цифровой инфраструктуры. Представители Huawei подчеркнули, что партнёрская экосистема становится ключевым элементом масштабных преобразований. В рамках саммита были показаны уже реализованные проекты в Узбекистане — от цифровизации госсистем до решений для банковского сектора, ритейла и культурных объектов.
Отдельный акцент был сделан на технологической базе: представлены интеллектуальные сети, решения кибербезопасности, системы хранения данных и платформы для корпоративной коммуникации и аналитики. В компании заявили о продолжении инвестиций в обучение специалистов и развитие локальных цифровых проектов, а также подтвердили участие в международной выставке GITEX Central Asia and Caucasus 2026 в Алматы.