O'zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Yaponiya Aso Shoji kompaniyasi prezidenti Masahiro Aso bilan muzokaralar o'tkazdi. Uchrashuv O'zbekiston va Yaponiya o'rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirish va o'zaro hamkorlikning yangi yo'nalishlarini izlashga bag'ishlandi.
Asosiy e'tibor iqtisodiyotdagi qo'shma tashabbuslarni kengaytirish va ishbilarmonlik aloqalarini mustahkamlashga qaratildi. Tomonlar hamkorlikni chuqurlashtirish va ikki davlat ishbilarmon doiralari o'rtasidagi aloqalarni faollashtirish salohiyatini muhokama qildilar, bu esa o'zaro savdo va investitsiyalar o'sishiga yordam berishi kerak.
Muzokaralar yakunida Yaponiya kompaniyalari bilan hamkorlikni rivojlantirish O'zbekiston iqtisodiyoti uchun qo'shimcha harakatlantiruvchi kuch bo'lishi va mamlakatning xalqaro ishlab chiqarish va savdo zanjirlaridagi ishtirokini kuchaytirishi mumkinligi ta'kidlandi.

Uzbekistan's Minister of Foreign Affairs, Bakhtiyor Saidov, held talks with the President of the Japanese company Aso Shoji, Masahiro Aso. The meeting was dedicated to developing trade and economic cooperation and exploring new avenues of interaction between Uzbekistan and Japan.
The main focus was on expanding joint economic initiatives and strengthening business ties. The parties discussed the potential for deepening partnership and intensifying contacts between the business communities of the two countries, which should contribute to the growth of mutual trade and investment.
Following the talks, it was noted that developing cooperation with Japanese companies could become an additional driver for Uzbekistan's economy and strengthen the country's presence in international production and trade chains.