Zamonaviy mashinalar yangi transportni boshqarish tizimi doirasida yo'nalishlarga chiqadi
Buxoroga jamoat transportining yangi partiyasi – 24 ta zamonaviy avtobus yetib keldi, ular shahar infratuzilmasini modernizatsiya qilish dasturining bir qismi bo'ladi. Yetkazib berish Progress mega trans kompaniyasi tomonidan avtoparkni yangilash doirasida amalga oshirildi.
Yangi avtobuslarni brutto-shartnomalar tizimi bo'yicha ishlaydigan yangilangan marshrut tarmog'ida ishlatish rejalashtirilgan. Bunday yondashuv transportni markazlashtirilgan boshqarishni va operatorlarning xizmat ko'rsatish sifatining belgilangan standartlari bo'yicha ishini to'lashni nazarda tutadi.
Hukumat transportni yangilash yo'lovchilar uchun qulaylikni oshiradi, yo'llardagi yuklamani kamaytiradi va ekologik vaziyatga ijobiy ta'sir ko'rsatadi deb hisoblamoqda. Loyiha shaharda yanada samarali va barqaror jamoat transporti tizimini yaratish bo'yicha kompleks chora-tadbirlarning bir qismidir.

Бухара обновляет транспорт: в город прибыли новые автобусы
В Бухару поступила новая партия общественного транспорта — 24 современных автобуса, которые станут частью программы модернизации городской инфраструктуры. Поставка выполнена компанией Progress mega trans в рамках обновления автопарка.
Новые автобусы планируется задействовать в обновленной маршрутной сети, которая будет работать по системе брутто-контрактов. Такой подход предполагает централизованное управление перевозками и оплату работы операторов по установленным стандартам качества обслуживания.
Власти рассчитывают, что обновление транспорта повысит комфорт для пассажиров, снизит нагрузку на дороги и положительно скажется на экологической ситуации. Проект является частью комплексных мер по созданию более эффективной и устойчивой системы общественного транспорта в городе.