O‘zbekiston va Oman Toshkentda ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildi. Uchrashuv O‘zbekiston tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Bahromjon A’loyev va Ummon elchisi Vafa al-Busaidi o‘rtasida bo‘lib o‘tdi.
Tomonlar siyosiy muloqotni, savdo-iqtisodiy aloqalarni va madaniy-gumanitar tashabbuslarni rivojlantirishga e'tibor qaratdilar. Shuningdek, ikki davlat uchun o‘zaro manfaatli bo‘lgan mintaqaviy masalalar yuzasidan fikr almashildi. Ishtirokchilar sheriklikni mustahkamlash uchun muntazam aloqalarning muhimligini ta'kidladilar.
Uchrashuv konstruktiv muhitda o‘tdi va Toshkent hamda Maskat o‘rtasidagi hamkorlikni kengaytirish yo‘lidagi yana bir qadam bo‘ldi. Har ikki tomon iqtisodiyot va gumanitar loyihalar kabi asosiy yo‘nalishlarda hamkorlikni rivojlantirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Узбекистан и Оман усиливают диалог: в Ташкенте обсудили новые направления сотрудничества
Узбекистан и Оман провели переговоры в Ташкенте, где обсудили расширение двустороннего сотрудничества. Встреча состоялась между первым заместителем министра иностранных дел Узбекистана Бахромжоном Аълоевым и послом Омана Вафой аль-Бусаиди.
Стороны сосредоточились на развитии политического диалога, торгово-экономических связей и культурно-гуманитарных инициатив. Также был затронут обмен мнениями по региональным вопросам, представляющим взаимный интерес для обеих стран. Участники подчеркнули важность регулярных контактов для укрепления партнёрства.
Встреча прошла в конструктивной атмосфере и стала ещё одним шагом к расширению сотрудничества между Ташкентом и Маскатом. Обе стороны выразили готовность развивать взаимодействие по ключевым направлениям, включая экономику и гуманитарные проекты.