Yandex Uzbekistan mamlakatning eng yaxshi ish beruvchilardan biri deb topildi
Kompaniya xodimlarni rivojlantirish va zamonaviy mehnat sharoitlari uchun Top Employer 2026 xalqaro sertifikatini oldi
Yandex Uzbekistan kompaniyasi xodimlarni boshqarishning yuqori standartlariga ega tashkilotlarga beriladigan Top Employer 2026 xalqaro sertifikatini oldi. Mukofotni Top Employers Institute xalqaro instituti kadrlar siyosati, korporativ madaniyat va mehnat sharoitlarini mustaqil baholashdan so'ng berdi.
Ekspertlar o'nlab ko'rsatkichlarni, jumladan, kadrlar boshqaruvi strategiyasi, mutaxassislarni jalb qilish va ushlab turish, o'quv dasturlari, martaba rivojlanishi, xilma-xillik va xodimlarning farovonligini tahlil qildilar. Institut Yandex Uzbekistan zamonaviy ish muhitini yaratish va xodimlarning kasbiy o'sishini qo'llab-quvvatlashga tizimli yondashuvni namoyish etayotganini ta'kidladi.
Yango Group tarkibiga kiruvchi kompaniya O'zbekistonda shahar mobilligi xizmatlari, biznes uchun raqamli mahsulotlar va sun'iy intellektga asoslangan yechimlarni rivojlantirmoqda. Tijorat faoliyatidan tashqari, Yandex Uzbekistan ta'lim dasturlariga sarmoya kiritadi, IT-ko'nikmalar va mashinani o'rganishni rivojlantirishga yordam beradi, shuningdek, turli toifadagi foydalanuvchilar uchun raqamli xizmatlarning mavjudligini oshirish ustida ishlamoqda.

Yandex Uzbekistan признали одним из лучших работодателей страны
Компания получила международный сертификат Top Employer 2026 за развитие сотрудников и современные условия труда
Компания Yandex Uzbekistan получила международный сертификат Top Employer 2026, который присуждается организациям с высокими стандартами управления персоналом. Награду выдал международный институт Top Employers Institute после независимой оценки кадровой политики, корпоративной культуры и условий труда.
Эксперты анализировали десятки показателей, включая стратегию управления персоналом, привлечение и удержание специалистов, программы обучения, развитие карьеры, разнообразие и благополучие сотрудников. В институте отметили, что Yandex Uzbekistan демонстрирует системный подход к созданию современной рабочей среды и поддержке профессионального роста персонала.
Компания, входящая в состав Yango Group, развивает в Узбекистане сервисы городской мобильности, цифровые продукты для бизнеса и решения на базе искусственного интеллекта. Помимо коммерческой деятельности, Yandex Uzbekistan инвестирует в образовательные программы, помогает развивать IT-навыки и машинное обучение, а также работает над повышением доступности цифровых сервисов для разных категорий пользователей.