AKB "O'zpromstroybank" va Huawei sun'iy intellekt, raqamli texnologiyalar va bank infratuzilmasini rivojlantirish sohasida strategik hamkorlik to'g'risida memorandum imzoladi. Kelishuv bankning raqamli transformatsiyasini tezlashtirishi va mijozlar uchun moliyaviy xizmatlar sifatini yaxshilashi kerak bo'lgan intellektual yechimlarni joriy etish bo'yicha birgalikdagi ishlarni nazarda tutadi.
Hamkorlik doirasida tomonlar yuqori unumdor hisoblash tizimlarini rivojlantirish, bank jarayonlarini avtomatlashtirish va sun'iy intellekt texnologiyalari asosida yangi raqamli mahsulotlar yaratishni rejalashtirmoqda. Huawei vakillari Xitoyning moliya sektorida shunga o'xshash yechimlarni joriy etish tajribasi bilan ham o'rtoqlashdilar va AI'dan bank tashkilotlarida foydalanish natijalari haqida so'zlab berdilar.
Huawei kompaniyasi SQB bilan tarmoq infratuzilmasi sohasida allaqachon hamkorlik qilganini ta'kidladi va yangi kelishuv o'zaro hamkorlikni kengaytirishga imkon beradi. Xitoy korporatsiyasi moliya texnologiyalari bilan 16 yillik ish tajribasiga ega va 80 mamlakatdagi 7100 dan ortiq moliya tashkilotlari bilan hamkorlik qiladi. SQB'da bu hamkorlik bankning texnologik rivojlanishini tezlashtirishga va yangi avlod bank xizmatlarini yaratish uchun zamonaviy vositalarni joriy etishga yordam beradi deb hisoblashadi.

SQB и Huawei объединились ради банков будущего: искусственный интеллект приходит в финансы Узбекистана
Узпромстройбанк внедрит новые цифровые решения и технологии ИИ в рамках расширенного сотрудничества с китайской компанией
АКБ «Узпромстройбанк» и Huawei подписали меморандум о стратегическом сотрудничестве в области искусственного интеллекта, цифровых технологий и развития банковской инфраструктуры. Соглашение предусматривает совместную работу над внедрением интеллектуальных решений, которые должны ускорить цифровую трансформацию банка и улучшить качество финансовых услуг для клиентов.
В рамках партнерства стороны планируют развивать высокопроизводительные вычислительные системы, автоматизировать банковские процессы и создавать новые цифровые продукты на основе технологий искусственного интеллекта. Представители Huawei также поделились опытом внедрения подобных решений в финансовом секторе Китая и рассказали о результатах использования ИИ в банковских организациях.
В Huawei отметили, что компания уже сотрудничала с SQB в сфере сетевой инфраструктуры, а новое соглашение позволит расширить взаимодействие. Китайская корпорация имеет 16-летний опыт работы с финансовыми технологиями и сотрудничает более чем с 7100 финансовыми организациями в 80 странах. В SQB считают, что партнерство поможет ускорить технологическое развитие банка и внедрить современные инструменты для создания банковских сервисов нового поколения.