Seulda O'zbekiston va Janubiy Koreya raqamli tibbiyot sohasidagi hamkorlikni kengaytirishga kelishib oldilar. Tibbiyot va farmatsevtika sanoatini rivojlantirish agentligi direktori Abdulla Azizov Seul jamoat salomatligi assotsiatsiyasi prezidenti Pak San Xve va soha ekspertlari bilan uchrashdi.
Muzokaralarning asosiy mavzusi tibbiyot muassasalarini boshqarishni raqamlashtirish bo'ldi. Tomonlar shifoxonalarni loyihalash va jihozlashda Koreyaning Smart Hospital standartlarini qo'llash imkoniyatini, shuningdek, klinik boshqaruvning zamonaviy usullarini va ularni O'zbekiston sharoitlariga moslashtirishni muhokama qildilar.
Uchrashuv yakunida O'zaro anglashuv memorandumi imzolandi. Hujjat tibbiyotni raqamli transformatsiya qilish, klinikalar boshqaruvi va zamonaviy texnologiyalarni joriy etish sohasidagi qo'shma loyihalar va tizimli hamkorlik uchun asos bo'lishi kerak.
Seul jamoat salomatligi assotsiatsiyasi 100 dan ortiq akademik va soha ekspertlarini birlashtirgan notijorat tashkilotdir. O'zbekiston milliy sog'liqni saqlash tizimini modernizatsiya qilishni tezlashtirish uchun Koreya tajribasidan foydalanishni rejalashtirmoqda.

In Seoul, Uzbekistan and South Korea agreed to expand cooperation in the field of digital medicine. Abdulla Azizov, Director of the Agency for the Development of the Medical and Pharmaceutical Industry, met with Park Sang-Hwe, President of the Seoul Public Health Association, and industry experts.
The main topic of negotiations was the digitalization of medical facility management. The parties discussed the possibility of applying Korean Smart Hospital standards in the design and equipping of hospitals, as well as modern methods of clinical management and their adaptation to the conditions of Uzbekistan.
Following the meeting, a Memorandum of Understanding was signed. The document is intended to become the basis for joint projects and systematic cooperation in the field of digital transformation of medicine, clinic management, and the implementation of modern technologies.
The Seoul Public Health Association is a non-profit organization uniting over 100 academic and industry experts. Uzbekistan expects to use Korean experience to accelerate the modernization of its national healthcare system.