«Rostex» 28-30 aprel kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tadigan «Innoprom. Markaziy Osiyo» ko‘rgazmasida ishtirok etadi. Unda davlat korporatsiyasi respublikada birinchi marta quvvati 8,5 MVt bo‘lgan NK-14ST gaz turbinali dvigatelini namoyish etadi.
NK-14ST
Agregat gaz tashish uchun mo‘ljallangan, uni Birlashgan dvigatelsozlik korporatsiyasi (ODK) ishlab chiqqan. Dvigatel yuqori quvvatga ega va Rossiya gaz transport tizimlarini modernizatsiya qilish loyihalarida muvaffaqiyatli qo‘llanilmoqda, bu esa ishonchlilik va yaxshi unumdorlikni namoyish etadi.
«Rostex»ning birlashgan stendida korporatsiyaning yetakchi holdinglari jami yigirmaga yaqin eksponatni taqdim etadi:
«Yuqori aniqlikdagi komplekslar» xalqaro auditoriyani ANT 1000 mini-yuklagich bilan tanishtiradi;
«Nacimbio» farmatsevtika mahsulotlarini, xususan, bakteriofag antibakterial preparatlarini, botulotoksin va immunoglobulinlarni namoyish etadi;
MPO «Metallist» birinchi marta xorijda mikroprotsessorli «Kometa» bionik tizza modulini taqdim etadi;
«Rostex» aviatsiya ishlab chiqaruvchilari o‘zlarining eng zamonaviy fuqarolik samolyotlari va vertolyotlarining modellarini taqdim etadilar: Tu-214, MS-21 va «Superjet», shuningdek, «Ansat» yengil vertolyoti.
«Innoprom. Markaziy Osiyo» ko‘rgazmasi 28-30 aprel kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tadi.
Avvalroq www1.ru  xabar berganidek, «Yakovlev» to‘liq import qilingan SJ-100 samolyotining birinchi parvozining to‘liq videosini namoyish etdi.
Yana materiallarni o‘qing:
«Kalibr» va «Oniks» tashuvchilari «Admiral Gorshkov» va «Admiral Kasatonov» fregatlari Barents dengiziga chiqdi
Noyob tovushdan tez uchadigan Tu-144 layneri Jukovskiyda parvozga tayyorlandi
«Rostex» holdingi BMP-3, BMD-4M va BTR-MDM uchun modernizatsiya qilingan dizel dvigatellari ishlab chiqarishni ko‘paytirdi

Ростех примет участие в выставке «Иннопром. Центральная Азия, которая пройдет в Ташкенте с 28 по 30 апреля. На ней госкорпорация впервые покажет в республике газотурбинный двигатель НК-14СТ мощностью 8,5 МВт.
Агрегат предназначен для транспортировки газа, его разработала Объединенная двигателестроительная корпорация (ОДК). Двигатель обладает высокой мощностью и уже успешно применяется в проектах модернизации газотранспортных систем России, демонстрируя надежность и хорошую производительность.
Всего на объединенном стенде Ростеха ведущие холдинги корпорации представят порядка двадцати экспонатов:
«Высокоточные комплексы» познакомят международную аудиторию с мини-погрузчиком АНТ 1000;
«Нацимбио» продемонстрирует фармацевтическую продукцию, в частности антибактериальные препараты бактериофаги, ботулотоксин и иммуноглобулины;
МПО «Металлист» впервые представит за рубежом бионический коленный модуль с микропроцессорным управлением «Комета»;
Авиастроители Ростеха презентуют модели своих самых современных гражданских самолетов и вертолетов: Ту-214, МС-21 и «Суперджета», а также легкого вертолета «Ансат».
Выставка «Иннопром. Центральная Азия» пройдет в Ташкенте с 28 по 30 апреля.
Ранее www1.ru сообщил, что «Яковлев» показал полное видео первого полета полностью импортозамещенного SJ-100.