Uzbekistan Airways yo'lovchilarni Toshkent xalqaro aeroportidan uchadigan reyslarning qisqa muddatli kechikishlari ehtimoli haqida xabardor qildi. Bunga noqulay ob-havo sharoiti sabab bo'lishi mumkin, bu esa parvozlar xavfsizligini ta'minlash uchun qo'shimcha parvoz oldidan protseduralarni o'tkazishni talab qiladi.
Aviakompaniya alohida hollarda havo kemalari qo'shimcha muzga qarshi ishlovdan o'tishini va bu jo'nash vaqtiga ta'sir qilishi mumkinligini aniqladi. Shu bilan birga, jadvaldagi o'zgarishlar aeroportda yo'lovchilarga xizmat ko'rsatishni tashkil etishga ta'sir qilmasligi ta'kidlanadi - ro'yxatdan o'tish, pasport va parvoz oldidan nazorat odatdagidek va belgilangan normalarga muvofiq amalga oshiriladi.
Uzbekistan Airways yo'lovchilarga reyslarning joriy holatini oldindan tekshirishni, aeroport tablosi ma'lumotlarini, shuningdek, aviakompaniyaning rasmiy resurslaridagi yangiliklarni kuzatib borishni tavsiya qiladi. Bu mumkin bo'lgan o'zgarishlarni o'z vaqtida hisobga olish va sayohatni qulay rejalashtirish imkonini beradi.

Uzbekistan Airways проинформировала пассажиров о вероятных кратковременных задержках рейсов, вылетающих из международного аэропорта Ташкента. Причиной могут стать неблагоприятные погодные условия, из-за которых требуется проведение дополнительных предполётных процедур для обеспечения безопасности полётов.
В авиакомпании уточнили, что в отдельных случаях воздушные суда проходят дополнительную противообледенительную обработку, что может повлиять на время отправления. При этом подчёркивается, что изменения в расписании не скажутся на организации обслуживания пассажиров в аэропорту — регистрация, паспортный и предполётный контроль будут осуществляться в штатном режиме и в соответствии с установленными нормами.
Uzbekistan Airways рекомендует пассажирам заранее проверять актуальный статус рейсов, следить за информацией на табло аэропорта, а также за обновлениями на официальных ресурсах авиакомпании. Это позволит своевременно учитывать возможные изменения и комфортно спланировать поездку.