O'zbekiston ClickUp AI platformasini joriy etmoqda
2025-yil 18-19-dekabr kunlari Toshkent shahrida Iqtisodiyot va moliya vazirligida Osiyo taraqqiyot banki bilan hamkorlikda tashkil etilgan sun'iy intellekt texnologiyalaridan foydalangan holda raqamli transformatsiya bo'yicha xalqaro seminar bo'lib o'tdi. Asosiy mavzu ClickUp platformasini vazirlik ishiga joriy etish bo'ldi.
Seminarda vazirning birinchi o'rinbosari Ilhom Norqulov, departament xodimlari va xorijiy ekspertlar, jumladan, OTB konsultanti Navid Zafar Durrani va Digibeacon kompaniyasi mutaxassislari ishtirok etdi. Mehmonlarga tunu kun vazifalarni tahlil qiluvchi Brain AGENT intellektual yordamchisi va Claude, OpenAI va Gemini platformalarini birlashtirgan Universal AI tizimi namoyish etildi.
ClickUp allaqachon Google, Nvidia, Samsung va Siemens kabi kompaniyalarda qo'llanilmoqda. Seminar yakunida platformani vazirlik ishiga to'liq joriy etish va xodimlarni muntazam o'qitish bo'yicha kelishuvga erishildi. ClickUp integratsiyasi loyihalarni boshqarish samaradorligini oshirishi va davlat organining raqamli transformatsiyasini tezlashtirishi kutilmoqda.

Uzbekistan Implements ClickUp AI Platform
An international seminar on digital transformation using artificial intelligence technologies was held in Tashkent on December 18-19, 2025, at the Ministry of Economy and Finance, organized jointly with the Asian Development Bank. The main topic was the implementation of the ClickUp platform in the ministry's work.
The seminar was attended by First Deputy Minister Ilkhom Norkulov, department staff, and foreign experts, including ADB consultant Navid Zafar Durrani and specialists from Digibeacon. Guests were shown the Brain AGENT intelligent assistant, which analyzes tasks around the clock, and the Universal AI system, which combines the Claude, OpenAI, and Gemini platforms.
ClickUp is already used in companies such as Google, Nvidia, Samsung, and Siemens. Following the seminar, an agreement was reached on the full implementation of the platform in the ministry's work and regular employee training. The integration of ClickUp is expected to improve project management efficiency and accelerate the digital transformation of the state body.