2025-yil 18-19-dekabr kunlari Toshkent shahrida Iqtisodiyot va moliya vazirligida Osiyo taraqqiyot banki bilan hamkorlikda tashkil etilgan sun'iy intellekt texnologiyalaridan foydalangan holda raqamli transformatsiya bo'yicha xalqaro seminar bo'lib o'tdi. Asosiy mavzu ClickUp platformasini vazirlik ishiga joriy etish bo'ldi.
Seminarda vazirning birinchi o'rinbosari Ilhom Norqulov, departament xodimlari va xorijiy ekspertlar, jumladan, OTB konsultanti Navid Zafar Durrani va Digibeacon kompaniyasi mutaxassislari ishtirok etdi. Mehmonlarga tunu kun vazifalarni tahlil qiluvchi Brain AGENT intellektual yordamchisi va Claude, OpenAI va Gemini platformalarini birlashtirgan Universal AI tizimi namoyish etildi.
ClickUp allaqachon Google, Nvidia, Samsung va Siemens kabi kompaniyalarda qo'llanilmoqda. Seminar yakunida platformani vazirlik ishiga to'liq joriy etish va xodimlarni muntazam o'qitish bo'yicha kelishuvga erishildi. ClickUp integratsiyasi loyihalarni boshqarish samaradorligini oshirishi va davlat organining raqamli transformatsiyasini tezlashtirishi kutilmoqda.

В Ташкенте 18–19 декабря 2025 года в Министерстве экономики и финансов прошёл международный семинар по цифровой трансформации с использованием технологий искусственного интеллекта, организованный совместно с Азиатским банком развития. Основной темой стало внедрение платформы ClickUp в работу министерства.
В семинаре участвовали первый заместитель министра Илхом Норкулов, сотрудники департаментов и зарубежные эксперты, включая консультанта АБР Навида Зафара Дуррани и специалистов компании Digibeacon. Гостям продемонстрировали интеллектуального помощника Brain AGENT, анализирующего задачи круглосуточно, и систему Universal AI, объединяющую платформы Claude, OpenAI и Gemini.
ClickUp уже используется в таких компаниях, как Google, Nvidia, Samsung и Siemens. По итогам семинара достигнута договорённость о полном внедрении платформы в работу министерства и регулярном обучении сотрудников. Ожидается, что интеграция ClickUp повысит эффективность управления проектами и ускорит цифровую трансформацию госоргана.