22 dekabr kuni Qarshi xalqaro aeroporti muhim voqeani nishonladi: bu yerda Uzbekistan Airports kompaniyasining 15 millioninchi yoʻlovchisi kutib olindi. U "Ural aviakompaniyalari"ning U6-2457 Moskva reysi bilan oilasi bilan qaytib kelgan Sarvinoz Buriyeva boʻldi.
Aeroport vakillari kelish zalida yubilyarni tabriklab, esdalik sovgʻalarini, jumladan, "Oʻzbekiston aeroportlarining faxriy yoʻlovchisi" nomli sertifikat, yoʻl chamadani, brendlangan mahsulotlar va Qarshi — Moskva yoʻnalishi boʻyicha bepul aviachipta voucherini topshirdilar.
Aeroport direktori 15 million yoʻlovchi aholi harakatchanligining oʻsishi, fuqaro aviatsiyasi tizimiga ishonch va infratuzilmaning muvaffaqiyatli rivojlanishini aks ettirishini taʼkidladi. Ushbu voqea Uzbekistan Airportsning aeroportlarni modernizatsiya qilish va marshrut tarmogʻini kengaytirish boʻyicha ishlarining samaradorligini yana bir bor tasdiqladi.
Bunday rekordga erishish, shuningdek, kompaniyaning yoʻlovchilarga xizmat koʻrsatish sifatini oshirish va sayohat uchun qulay sharoitlar yaratish, mamlakatning xalqaro aviatsiya xaritasidagi oʻrnini mustahkamlashga intilishidan dalolat beradi.

22 декабря международный аэропорт Карши отпраздновал важное событие: здесь встретили 15‑миллионного пассажира компании Uzbekistan Airports. Им стала Сарвиноз Буриева, вернувшаяся из Москвы вместе с семьей рейсом U6‑2457 «Уральских авиалиний».
В зале прилета юбилярку поздравили представители аэропорта и вручили памятные подарки, включая именной сертификат «Почетный пассажир аэропортов Узбекистана», дорожный чемодан, брендированную продукцию и ваучер на бесплатный авиабилет по маршруту Карши — Москва.
Директор аэропорта подчеркнул, что отметка в 15 миллионов пассажиров отражает рост мобильности населения, доверие к системе гражданской авиации и успешное развитие инфраструктуры. Это событие стало очередным подтверждением эффективности работы Uzbekistan Airports по модернизации аэропортов и расширению маршрутной сети.
Достижение такого рекорда также говорит о стремлении компании повышать качество обслуживания пассажиров и создавать комфортные условия для путешествий, укрепляя позиции страны на международной авиационной карте.