Toshkentda "Sehrli yurt: Qahramonlar missiyasi" nomli birinchi to'liq metrajli 3D formatdagi animatsion filmining premyerasi bo'lib o'tdi. Namoyishda prezident Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva o'g'li Shavkatjon bilan birga ishtirok etdi.
Zalda ikki mingga yaqin bola yig'ildi, ular ekrandagi voqealarni qiziqish bilan kuzatib, qahramonlar bilan birga xursand bo'lishdi va hayajonlanishdi. Saida Mirziyoyevaning so'zlariga ko'ra, multfilm katta taassurot qoldirdi va yaratuvchilar unga jonini berganini isbotladi.
Film milliy animatsiya rivojida muhim qadam bo'ldi. Saida Mirziyoyeva bu faqat boshlanishi ekanligini, ammo mahalliy iste'dodlarning ishi natijasi allaqachon ko'rinib turganini ta'kidladi. Uning so'zlariga ko'ra, ona tilidagi zamonaviy multfilmlar bolalarga o'sishga, tasavvurlarini rivojlantirishga va madaniy an'analarni qadrlashga yordam beradi.
Prezident Administratsiyasi rahbari Jahongir Ahmedovga va butun ijodiy guruhga qilingan ish va ilhom uchun minnatdorchilik bildirdi. Uning ta'kidlashicha, oldinda hali katta yutuqlar va yangi yorqin loyihalar bor, ular mahalliy multfilmlarga xalqaro maydonda raqobatlashish va butun mamlakat bolalarini xursand qilish imkonini beradi.

В Ташкенте состоялась премьера первого полнометражного анимационного фильма в формате 3D «Сехрландия: Миссия героев». На показе присутствовала руководитель Администрации президента Саида Мирзиёева вместе с сыном Шавкатжоном.
В зале собрались около двух тысяч детей, которые с увлечением следили за событиями на экране, радовались и переживали вместе с героями. По словам Саиды Мирзиёевой, мультфильм произвёл сильное впечатление, доказав, что создатели вложили в него душу.
Фильм стал важным шагом в развитии национальной анимации. Саида Мирзиёева отметила, что это лишь начало, но уже виден результат работы местных талантов. По её словам, современные мультфильмы на родном языке помогают детям расти, развивать воображение и ценить культурные традиции.
Руководитель Администрации президента поблагодарила Жахонгира Ахмедова и всю команду создателей за проделанную работу и вдохновение. Она подчеркнула, что впереди ещё большие достижения и новые яркие проекты, которые позволят отечественным мультфильмам конкурировать на международной арене и радовать детей всей страны.