Toshkentda "Sehrli yurt: Qahramonlar missiyasi" nomli birinchi to'liq metrajli 3D formatdagi animatsion filmining premyerasi bo'lib o'tdi. Namoyishda prezident Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva o'g'li Shavkatjon bilan birga ishtirok etdi.
Zalda ikki mingga yaqin bola yig'ildi, ular ekrandagi voqealarni qiziqish bilan kuzatib, qahramonlar bilan birga xursand bo'lishdi va hayajonlanishdi. Saida Mirziyoyevaning so'zlariga ko'ra, multfilm katta taassurot qoldirdi va yaratuvchilar unga jonini berganini isbotladi.
Film milliy animatsiya rivojida muhim qadam bo'ldi. Saida Mirziyoyeva bu faqat boshlanishi ekanligini, ammo mahalliy iste'dodlarning ishi natijasi allaqachon ko'rinib turganini ta'kidladi. Uning so'zlariga ko'ra, ona tilidagi zamonaviy multfilmlar bolalarga o'sishga, tasavvurlarini rivojlantirishga va madaniy an'analarni qadrlashga yordam beradi.
Prezident Administratsiyasi rahbari Jahongir Ahmedovga va butun ijodiy guruhga qilingan ish va ilhom uchun minnatdorchilik bildirdi. Uning ta'kidlashicha, oldinda hali katta yutuqlar va yangi yorqin loyihalar bor, ular mahalliy multfilmlarga xalqaro maydonda raqobatlashish va butun mamlakat bolalarini xursand qilish imkonini beradi.

The premiere of the first full-length animated film in 3D format, "Sehrlandiya: Mission of Heroes," took place in Tashkent. The head of the Presidential Administration, Saida Mirziyoyeva, along with her son Shavkatjon, attended the screening.
The hall gathered about two thousand children who enthusiastically followed the events on the screen, rejoiced and empathized with the characters. According to Saida Mirziyoyeva, the cartoon made a strong impression, proving that the creators put their heart into it.
The film became an important step in the development of national animation. Saida Mirziyoyeva noted that this is just the beginning, but the result of the work of local talents is already visible. According to her, modern cartoons in the native language help children grow, develop imagination and appreciate cultural traditions.
The head of the Presidential Administration thanked Jahongir Akhmedov and the entire team of creators for their work and inspiration. She emphasized that there are still great achievements and new bright projects ahead, which will allow domestic cartoons to compete in the international arena and delight children throughout the country.