O'zbekiston raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatovning Yaponiyaga rasmiy tashrifi chog'ida SEGA SAMMY Holdings prezidenti va Group CEOsi Haruki Satomi, shuningdek, SEGA ijrochi vitse-prezidenti Takaya Segava bilan uchrashdi.
Muzokaralar o'yin industriyasi va raqamli texnologiyalar sohasida ikki tomonlama hamkorlik istiqbollariga bag'ishlandi. Tomonlar O'zbekistonda kadrlar salohiyatini oshirish va sektor rivojlanishi uchun zamonaviy yechimlarni joriy etish yo'llarini muhokama qildilar.
Vazirlikning ta'kidlashicha, muloqot mamlakatlar o'rtasidagi aloqalarni mustahkamlashga va o'yinlar va IT-texnologiyalar sohasida innovatsiyalarni rag'batlantirishga qaratilgan bo'lib, bu mahalliy iqtisodiyotga va mutaxassislarni professional tayyorlashga ijobiy ta'sir ko'rsatishi mumkin.

During an official visit to Japan, the Minister of Digital Technologies of Uzbekistan, Sherzod Shermatov, met with the President and Group CEO of SEGA SAMMY Holdings, Haruki Satomi, as well as the Executive Vice President of SEGA, Takaya Segawa.
The negotiations were devoted to the prospects of bilateral cooperation in the field of the gaming industry and digital technologies. The parties discussed ways to increase human resources and introduce modern solutions for the development of the sector in Uzbekistan.
The Ministry notes that the dialogue is aimed at strengthening ties between the countries and stimulating innovation in the field of games and IT technologies, which may positively affect the local economy and professional training of specialists.