O'zbekiston raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatovning Yaponiyaga rasmiy tashrifi chog'ida SEGA SAMMY Holdings prezidenti va Group CEOsi Haruki Satomi, shuningdek, SEGA ijrochi vitse-prezidenti Takaya Segava bilan uchrashdi.
Muzokaralar o'yin industriyasi va raqamli texnologiyalar sohasida ikki tomonlama hamkorlik istiqbollariga bag'ishlandi. Tomonlar O'zbekistonda kadrlar salohiyatini oshirish va sektor rivojlanishi uchun zamonaviy yechimlarni joriy etish yo'llarini muhokama qildilar.
Vazirlikning ta'kidlashicha, muloqot mamlakatlar o'rtasidagi aloqalarni mustahkamlashga va o'yinlar va IT-texnologiyalar sohasida innovatsiyalarni rag'batlantirishga qaratilgan bo'lib, bu mahalliy iqtisodiyotga va mutaxassislarni professional tayyorlashga ijobiy ta'sir ko'rsatishi mumkin.

В ходе официального визита в Японию министр цифровых технологий Узбекистана Шерзод Шерматов встретился с президентом и Group CEO SEGA SAMMY Holdings Харуки Сатоми, а также с исполнительным вице-президентом SEGA Такаей Сегава.
Переговоры были посвящены перспективам двустороннего сотрудничества в сфере игровой индустрии и цифровых технологий. Стороны обсудили пути повышения кадрового потенциала и внедрения современных решений для развития сектора в Узбекистане.
Министерство отмечает, что диалог направлен на укрепление связей между странами и стимулирование инноваций в области игр и IT-технологий, что может положительно сказаться на местной экономике и профессиональной подготовке специалистов.