Toshkent aeroporti «Uzbekistan Airports» AJ va «Elektron onlayn-auksionlarni tashkil etish» AJning qoʻshma ijtimoiy tashabbusi doirasida 30 ta ixtisoslashtirilgan nogironlik aravachalarini oldi. Yangi qurilmalar xalqaro terminalning kelish va ketish zallarida, shuningdek, mahalliy avialiniyalar terminalida sogʻligʻi cheklangan yoʻlovchilarga bepul taqdim etiladi.
Maqsad – aeroportda harakatlanishni yanada xavfsiz va qulay qilish, xizmat koʻrsatish sifatini oshirish va barcha sayohatchilar uchun qulay muhit yaratish. Yoʻlovchilar roʻyxatga olish stendlari, chiqish joylari va kutish joylari oʻrtasida ortiqcha qiyinchiliklarsiz erkin harakatlana oladilar.
Uzbekistan Airports matbuot xizmati alohida ehtiyojga ega yoʻlovchilar uchun qulay va qulay muhit yaratish ustuvor vazifa ekanligini, ixtisoslashtirilgan aravachalarni topshirish esa har bir kishi uchun xavfsiz va qulay sayohatga yana bir qadam ekanligini taʼkidladi.

Аэропорт Ташкента получил 30 специализированных инвалидных колясок в рамках совместной социальной инициативы АО «Uzbekistan Airports» и АО «Организация электронных онлайн-аукционов». Новые устройства будут бесплатно предоставляться пассажирам с ограниченными возможностями здоровья в залах прилета и вылета международного терминала, а также в терминале внутренних авиалиний.
Цель — сделать передвижение по аэропорту более безопасным и удобным, повысить качество обслуживания и создать доступную среду для всех путешественников. Пассажиры смогут свободно перемещаться между стойками регистрации, выходами на посадку и зонами ожидания, не испытывая лишних трудностей.
В пресс-службе Uzbekistan Airports отметили, что создание комфортной и доступной среды для пассажиров с особыми потребностями является приоритетом, а передача специализированных колясок — очередной шаг к безопасным и комфортным путешествиям для каждого.