O'zbekiston va Pokiston aviaqatnovlarni kengaytirmoqda
Centrum Air va My Freighter aviakompaniyalari O‘zbekiston va Pokiston o‘rtasidagi marshrut tarmog‘ini kengaytirishini e’lon qildi. Bu qaror ikki tomonlama aloqalarning faollashuvi fonida qabul qilindi: O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev Pokistonga tashrifi chog‘ida mamlakatlar o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aviareyslarning strategik ahamiyatini ta’kidladi.
Aprel oyidan boshlab Centrum Air Toshkent — Lahor yo‘nalishi bo‘yicha muntazam yo‘lovchi reyslarini amalga oshirishni boshlaydi. Shu bilan birga, My Freighter biznes va savdo uchun logistika imkoniyatlarini kuchaytirib, Karachi shahriga yuk yo‘nalishini ochadi.
Yangi marshrutlar ishbilarmonlik va turistik aloqalarni mustahkamlash, shuningdek, tovar ayirboshlash hajmining o‘sishini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan. Centrum Holding asoschisi va bosh direktori Abdulaziz Abdurahmonovning so‘zlariga ko‘ra, reyslarning ishga tushirilishi uzoq muddatli iqtisodiy hamkorlik va hududlarni rivojlantirish vositasiga aylanadigan barqaror «havo ko‘prigi»ni shakllantirishdir.

Узбекистан и Пакистан наращивают авиасообщение
Авиакомпании Centrum Air и My Freighter объявили о расширении маршрутной сети между Узбекистаном и Пакистаном. Решение принято на фоне активизации двусторонних контактов: во время визита в Пакистан президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев подчеркнул стратегическую важность прямых авиарейсов между странами.
С апреля Centrum Air начнет выполнять регулярные пассажирские рейсы по маршруту Ташкент — Лахор. Параллельно My Freighter откроет грузовое направление в Карачи, усилив логистические возможности для бизнеса и торговли.
Новые маршруты призваны укрепить деловые и туристические связи, а также поддержать рост товарооборота. По словам основателя и гендиректора Centrum Holding Абдулазиза Абдурахманова, запуск рейсов — это формирование устойчивого «воздушного моста», который станет инструментом долгосрочного экономического сотрудничества и развития регионов.