O‘zbekistonda MAZ yuk texnikasini birgalikda ishlab chiqarish yo‘lga qo‘yiladi. Bu haqda korxona matbuot xizmati xabar berdi.
Yig‘uv korxonasini tashkil etish to‘g‘risidagi bitim «MAZ» OAJ — «BELAVTOMAZ» xolding kompaniyasi va UzBelMotors kompaniyasi o‘rtasida imzolandi. Hujjat Belarus hukumat delegatsiyasining O‘zbekistonga Aleksandr Turchin boshchiligidagi rasmiy tashrifi doirasida rasmiylashtirildi.
Kelishuvga kompaniyalar rahbarlari Valeriy Ivankovich va Sherzod Talipov imzo chekdilar va loyihaning ikki davlat sanoat kooperatsiyasi uchun strategik ahamiyatini ta’kidladilar.
Kelishuvlar O‘zbekiston-Belarus biznes kengashining beshinchi yig‘ilishi yakunlari bo‘yicha erishildi.

A joint production of MAZ trucks will be organized in Uzbekistan. The plans were announced by the press service of the enterprise.
The agreement on the establishment of an assembly plant was signed between OJSC "MAZ" - the management company of the holding "BELAVTOMAZ" - and UzBelMotors. The document was executed during the official visit of the Belarusian government delegation to Uzbekistan led by Alexander Turchin.
The agreement was signed by the heads of the companies Valery Ivankovich and Sherzod Talipov, noting the strategic importance of the project for industrial cooperation between the two countries.