O‘zbekistonda MAZ yuk texnikasini birgalikda ishlab chiqarish yo‘lga qo‘yiladi. Bu haqda korxona matbuot xizmati xabar berdi.
Yig‘uv korxonasini tashkil etish to‘g‘risidagi bitim «MAZ» OAJ — «BELAVTOMAZ» xolding kompaniyasi va UzBelMotors kompaniyasi o‘rtasida imzolandi. Hujjat Belarus hukumat delegatsiyasining O‘zbekistonga Aleksandr Turchin boshchiligidagi rasmiy tashrifi doirasida rasmiylashtirildi.
Kelishuvga kompaniyalar rahbarlari Valeriy Ivankovich va Sherzod Talipov imzo chekdilar va loyihaning ikki davlat sanoat kooperatsiyasi uchun strategik ahamiyatini ta’kidladilar.
Kelishuvlar O‘zbekiston-Belarus biznes kengashining beshinchi yig‘ilishi yakunlari bo‘yicha erishildi.

В Узбекистане будет организовано совместное производство грузовой техники МАЗ. О планах сообщила пресс-служба предприятия.
Соглашение о создании сборочного предприятия подписано между ОАО «МАЗ» — управляющей компанией холдинга «БЕЛАВТОМАЗ» — и компанией UzBelMotors. Документ оформлен в рамках официального визита правительственной делегации Беларуси в Узбекистан под руководством Александр Турчин.
Подписи под соглашением поставили руководители компаний Валерий Иванкович и Шерзод Талипов, отметив стратегическую важность проекта для промышленной кооперации двух стран.