MRO Central Asia 2026 Toshkentning aviatsiya xabi sifatidagi o'rnini mustahkamladi
Toshkentda MRO Central Asia: Uzbekistan Exhibition & Conference 2026 xalqaro ko'rgazma va konferensiyasi bo'lib o'tdi, bu mintaqada aviatsiya texnikasiga texnik xizmat ko'rsatish va ta'mirlash bo'yicha eng yirik platforma maqomini tasdiqladi.
Tadbirda 15 mamlakatdan 600 dan ortiq ishtirokchi va 50 dan ortiq eksponent kompaniyalar ishtirok etdi, ular MRO xizmatlarining to'liq spektrini, OEM ishlab chiqaruvchilari va ehtiyot qismlar distribyutorlarini taqdim etdi.
Ekspozitsiya sohaning yetakchi xalqaro va mintaqaviy o'yinchilarini birlashtirib, tez o'sib borayotgan bozorlarga yo'naltirilgan aviakompaniyalar uchun yechimlarni namoyish etdi. Ishtirokchilar samolyotlarga texnik xizmat ko'rsatish va kapital ta'mirlashning eng yangi texnologiyalarini taqdim etdilar, bu tadbirning mintaqa aviatsiya infratuzilmasini rivojlantirish uchun strategik ahamiyatini ta'kidladi.
Ishtirokchilar geografiyasi Avstraliya, Xitoy, Fransiya, Germaniya, Hindiston, Irlandiya, Qozog'iston, Latviya, Polsha, Singapur, Ispaniya, Turkiya, Buyuk Britaniya, AQSh va O'zbekistonni qamrab oldi. Ekspertlarning ta'kidlashicha, xorijiy kompaniyalarning Markaziy Osiyoga qiziqishi ortib borayotgani mintaqani istiqbolli aviatsiya xabiga va MRO sektoriga investitsiyalar uchun tortishish nuqtasiga aylantirmoqda.

MRO Central Asia 2026 укрепил позиции Ташкента как авиационного хаба
В Ташкенте прошла международная выставка и конференция MRO Central Asia: Uzbekistan Exhibition & Conference 2026, подтвердившая статус крупнейшей платформы региона по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники.
Мероприятие собрало более 600 участников и свыше 50 компаний-экспонентов из 15 стран, представляющих полный спектр MRO-услуг, OEM-производителей и дистрибьюторов запасных частей.
Экспозиция объединила ведущих международных и региональных игроков отрасли, демонстрируя решения для авиакомпаний, ориентированных на быстрорастущие рынки. Участники представили новейшие технологии обслуживания и капитального ремонта воздушных судов, что подчеркнуло стратегическую важность мероприятия для развития авиационной инфраструктуры региона.
География участников охватила Австралию, Китай, Францию, Германию, Индию, Ирландию, Казахстан, Латвию, Польшу, Сингапур, Испанию, Турцию, Великобританию, США и Узбекистан. Эксперты отметили, что растущий интерес зарубежных компаний к Центральной Азии превращает регион в перспективный авиационный хаб и точку притяжения для инвестиций в MRO-сектор.