UzAuto Motors yuqori talab va xaridorlarning ko'plab murojaatlariga javoban Chevrolet Cobalt uchun onlayn shartnoma tuzishni boshlaganini e'lon qildi. 2026-yil 28-aprel soat 10:00 dan boshlab barcha mavjud komplektatsiyalar uchun shartnomani rasmiy uzavtosavdo.uz veb-sayti orqali, shuningdek, vakolatli Chevrolet dilerlik markazlarida rasmiylashtirish mumkin bo'ladi.
Kompaniya xarid jarayonini nazorat qilish uchun raqamli vositalarni joriy etmoqda: mijozlar Telegram-bot va UzAvtoSavdo mobil ilovasi orqali navbatlar va avtomobillar mavjudligini kuzatishlari mumkin bo'ladi. Elektron shartnoma imzolangandan so'ng, to'lov 7 kun ichida amalga oshirilishi kerak, hujjatning haqiqiyligi QR-kod bilan tasdiqlanadi.
UzAuto Motors alohida ta'kidladiki, faqat QR-kodli shartnomalar rasmiy hisoblanadi. Kompaniya ma'lumotlariga ko'ra, yangi tizim Chevrolet Cobalt modeliga bo'lgan yuqori talab fonida savdolardagi tartibsizlikni kamaytirishi va xarid jarayonini yanada shaffof va bashoratli qilishi kerak.

UzAuto Motors announced the launch of online contracting for the Chevrolet Cobalt in response to high demand and numerous customer requests. Starting April 28, 2026, at 10:00 AM, contracts for all available configurations can be processed through the official website uzavtosavdo.uz, as well as at authorized Chevrolet dealerships.
The company is implementing digital tools to control the purchase process: customers will be able to track queues and vehicle availability through a Telegram bot and the UzAvtoSavdo mobile application. After signing the electronic contract, payment must be made within 7 days, and the authenticity of the document is confirmed by a QR code.
UzAuto Motors specifically emphasized that only contracts with a QR code are considered official. The new system, according to the company, should reduce chaos in sales and make the purchase process more transparent and predictable amidst the surging demand for the Chevrolet Cobalt model.