Digital Week 2026 operatorlar, davlat tuzilmalari va biznesni yangi avlod tarmoqlari hamda intellektual infratuzilma atrofida birlashtirdi
Sun'iy intellekt tibbiyotdan bankgacha bo'lgan asosiy sohalarga joriy etilmoqda, bozor esa 1,5 milliard dollarga yetkazilishi rejalashtirilgan
Talab oshdi - kompaniya elektron shartnomalar, navbatlar va xaridlarni raqamli formatga o'tkazmoqda
Tomonlar hamkorlikning yangi formatlarini, iqtisodiyotdan madaniyatgacha va kelishuvlar ustidan nazoratni kuchaytirishni muhokama qildilar
Raiffeisen Bank "qum qutisi"da depozitariylarga ulanish va yangi raqamli moliyaviy vositalarni sinovdan o'tkazmoqda
"Innoprom. Markaziy Osiyo" ko'rgazmasida mamlakatning gaz infratuzilmasini qurish va modernizatsiya qilishni tezlashtirishga qodir uskunalar taqdim etildi

Artificial intelligence is being introduced into key sectors - from medicine to banking, and the market is planned to reach $1.5 billion
Demand soared - the company launches electronic contracts, queues and purchases go digital
The parties discussed new formats of cooperation, from economy to culture and strengthening control over agreements
Raiffeisen Bank is testing connections to depositories and new digital financial instruments in a "sandbox"
Equipment capable of accelerating the construction and modernization of the country's gas infrastructure was presented at the "Innoprom. Central Asia" exhibition