O‘zbekiston Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov Telecontact asoschisi Viktor Volskiy bilan uchrashuv o‘tkazdi. Tomonlar biznes-jarayonlar autsorsingi (BPO) sohasida hamkorlikni yanada rivojlantirish, kompaniyaning mamlakatdagi faoliyatini kengaytirish va xorijiy bozorlarga raqamli xizmatlar eksportini oshirish masalalarini muhokama qildilar.
Muzokaralarning asosiy mavzularidan biri xalqaro mijozlarga xizmat ko‘rsatish uchun O‘zbekiston aloqa markazlarining salohiyatidan foydalanish bo‘ldi. Kompaniya vakillari mahalliy mutaxassislarning yuqori darajadagi tayyorgarligini ta’kidlab, hududlarda yangi ofislar ochishga qiziqish bildirdilar. Shuningdek, qo‘shimcha ish o‘rinlari yaratish va ko‘rsatilayotgan xizmatlar spektrini kengaytirish istiqbollari muhokama qilindi.
O‘zbekiston tomoni xorijiy investorlarga maxsus soliq, huquqiy va infratuzilma sharoitlarini taklif etuvchi Enterprise Uzbekistan Xalqaro raqamli texnologiyalar markazining imkoniyatlarini taqdim etdi. Kompaniya biznesni yanada rivojlantirish uchun ushbu mexanizmlarga qiziqish bildirdi. Uchrashuv yakunida tomonlar yangi loyihalar ustida birgalikda ishlashni davom ettirishga kelishib oldilar. Bugungi kunda Telecontact Farg‘ona va Samarqandda faoliyat yuritmoqda, shuningdek, 24–25-iyul kunlari Toshkentda bo‘lib o‘tadigan Global Business Services Forum 2026 forumida ishtirok etishini tasdiqladi.

Uzbekistan's Minister of Digital Technologies Sherzod Shermatov met with Telecontact founder Viktor Volsky. The parties discussed further development of cooperation in business process outsourcing (BPO), expansion of the company's activities in the country, and increasing the export of digital services to foreign markets.
One of the main topics of negotiations was the use of the potential of Uzbek contact centers to serve international clients. Company representatives noted the high level of training of local specialists and expressed interest in opening new offices in the regions. Prospects for creating additional jobs and expanding the range of services provided were also discussed.
The Uzbek side presented the capabilities of the Enterprise Uzbekistan International Center for Digital Technologies, which offers foreign investors special tax, legal, and infrastructure conditions. The company expressed interest in these mechanisms for further business development. Following the meeting, the parties agreed to continue joint work on new projects. Today, Telecontact already operates in Fergana and Samarkand, and has also confirmed its participation in the Global Business Services Forum 2026, which will be held in Tashkent on July 24–25.