O‘zbekistonda Bosh vazir o‘rinbosari Jamshid Xodjayevning Amerika Logan University prezidenti doktor H. Garrett Thompson bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Muzokaralar ta’lim sohasidagi hamkorlikni kengaytirish va malakali mutaxassislar tayyorlashga bag‘ishlandi.
Muhokamalar markazida Alfraganus universiteti bilan ilgari erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish bo‘yicha amaliy qadamlar turdi. Tomonlar akademik almashinuv dasturlarini, qo‘shma ta’lim tashabbuslarini ishga tushirish va talabalar uchun ikki diplomli tizimni joriy etish imkoniyatini ko‘rib chiqdilar.
Tibbiyot, axborot texnologiyalari va zamonaviy ta’lim texnologiyalari sohasida kadrlar tayyorlashga alohida e’tibor qaratildi. Uchrashuv yakunida tomonlar yangi o‘quv yilidan boshlab qo‘shma dasturlarni amaliyotga joriy etishga kelishib oldilar, bu esa yoshlarning xalqaro ta’limga kirishini kengaytirishi va mutaxassislarning amaliy tayyorgarlik darajasini oshirishi kerak.

В Узбекистане состоялась встреча заместителя премьер-министра Джамшид Ходжаев с президентом американского Logan University доктором Х. Гарреттом Томпсоном. Переговоры были посвящены расширению сотрудничества в сфере образования и подготовке квалифицированных специалистов.
В центре обсуждения оказались практические шаги по реализации ранее достигнутых договорённостей с Университетом Альфраганус. Стороны рассмотрели запуск программ академического обмена, совместных образовательных инициатив и возможность внедрения системы двойных дипломов для студентов.
Отдельное внимание уделили подготовке кадров в области медицины, информационных технологий и современных образовательных технологий. По итогам встречи стороны договорились начать практическую реализацию совместных программ уже с нового учебного года, что должно расширить доступ молодёжи к международному образованию и повысить уровень практической подготовки специалистов.