Sonect kompaniyasi Oʻzbekiston bozoriga kirganini va IT Park Uzbekistan rezidenti maqomini olish niyatida ekanligini eʼlon qildi. Yangi loyiha biznesni mahalliylashtirish va rebrendingdan soʻng kompaniyaning birinchi xorijiy yoʻnalishi boʻladi.
Sonect Oʻzbekistonni eksportga yoʻnaltirilgan xizmatlarni rivojlantirish va mintaqaviy texnologiya markazini yaratish uchun istiqbolli maydon deb hisoblaydi. Kompaniya bu yerda Rossiya va xalqaro mijozlar bilan ishlaydigan, mijozlarga xizmat koʻrsatish va foydalanuvchi tajribasini boshqarish sohasida xizmatlar koʻrsatadigan professional jamoani shakllantirishni rejalashtirmoqda.
Sonect mahalliy mutaxassislarni, shu jumladan mamlakat mintaqalarida tayyorlashga alohida eʼtibor qaratish niyatida. Kompaniya til, raqamli va kommunikatsiya koʻnikmalarini rivojlantirish imkoniyatiga ega ish oʻrinlarini yaratishni, shuningdek, oʻquv va martaba oʻsishi dasturlarini joriy etishni kutmoqda. Sonect 1999 yildan beri faoliyat yuritadi va aloqa markazlari autsorsingi, mijozlarga xizmat koʻrsatish va Customer Experience texnologiyalariga ixtisoslashgan.

Sonect announced its entry into the Uzbekistan market and its intention to obtain resident status at IT Park Uzbekistan. The new project will be the company's first international venture after completing business localization and rebranding.
Sonect considers Uzbekistan a promising platform for developing export-oriented services and creating a regional technology hub. The company plans to form a professional team here that will work with Russian and international customers, providing services in customer service and user experience management.
Sonect intends to pay special attention to training local specialists, including those in the country's regions. The company expects to create jobs with opportunities for developing language, digital, and communication skills, as well as implementing training and career growth programs. Sonect has been operating since 1999 and specializes in contact center outsourcing, customer service, and Customer Experience technologies.