ADEC Innovations O'zbekistonda xizmat ko'rsatish markazini ishga tushirishni ko'rib chiqmoqda
Xalqaro kompaniya ma'lumotlarni qayta ishlash, dasturiy ta'minotni ishlab chiqish va global biznes xizmatlari uchun platforma yaratish imkoniyatini o'rganmoqda
Xalqaro ADEC Innovations kompaniyasi O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatish markazini ochish imkoniyatini o‘rganmoqda. Potensial loyiha Global Business Services, ma'lumotlarni qayta ishlash va dasturiy ta'minotni ishlab chiqish sohasida xizmatlar ko‘rsatishni nazarda tutadi.
Hamkorlik istiqbollari ADEC Innovations va IT Park Uzbekistan vakillari tomonidan Global Business Services Forum 2026 doirasida muhokama qilindi. Uchrashuvda IT Park Uzbekistan eksportni rivojlantirish direktori Jahongir Kagirov va ADEC Innovations Global Business Services rivojlantirish direktori Pravin S. Ijava ishtirok etdi.
ADEC Innovations 17 dan ortiq mamlakatda faoliyat yuritadi va 3,5 mingdan ortiq xodimni birlashtiradi. Kompaniya global biznes xizmatlari, ekologik konsalting, ma'lumotlar tahlili va biznes jarayonlarini autsorsing qilishga ixtisoslashgan.
Tomonlar O‘zbekistonni xizmat ko‘rsatish operatsiyalari uchun potensial mintaqaviy markaz sifatida ko‘rib chiqmoqda. Bo‘lajak markaz ma'lumotlarni qayta ishlash, dasturiy ta'minotni ishlab chiqish va impact sourcing – raqamli autsorsing orqali ish o‘rinlari yaratish sohasidagi loyihalarni amalga oshirishi mumkin.
Shuningdek, muzokaralar ishtirokchilari mutaxassislarni tayyorlash va yoshlar uchun ta'lim dasturlarini rivojlantirish masalalarini muhokama qildilar. Hamkorlik doirasida xalqaro xizmat ko‘rsatish kompaniyalari uchun kadrlar zaxirasini shakllantirish imkoniyatlarini o‘rganish rejalashtirilgan.
IT Park Uzbekistan va ADEC Innovations kompaniyaning mamlakatdagi loyihalarini ishga tushirish istiqbollarini baholashni davom ettirish va keyingi hamkorlik yo‘nalishlarini belgilashga kelishib oldilar.

International company ADEC Innovations is exploring the possibility of opening a service center in Uzbekistan. The potential project involves providing services in Global Business Services, data processing, and software development.
Prospects for cooperation were discussed by representatives of ADEC Innovations and IT Park Uzbekistan within the framework of the Global Business Services Forum 2026. The meeting was attended by Jahongir Kagirov, Export Development Director of IT Park Uzbekistan, and Praveen S. Izhava, Global Business Services Development Director of ADEC Innovations.
ADEC Innovations operates in more than 17 countries and employs over 3,500 people. The company specializes in global business services, environmental consulting, data analytics, and business process outsourcing.
The parties consider Uzbekistan as a potential regional hub for service operations. The possible center could handle data processing, software development, and implement projects in impact sourcing – creating jobs through digital outsourcing.
The negotiators also discussed specialist training and the development of educational programs for young people. As part of the cooperation, it is planned to explore opportunities for forming a talent pool for international service companies.
IT Park Uzbekistan and ADEC Innovations agreed to continue evaluating the prospects for launching the company's projects in the country and to determine further areas of interaction.