ADEC Innovations O'zbekistonda xizmat ko'rsatish markazini ishga tushirishni ko'rib chiqmoqda
Xalqaro kompaniya ma'lumotlarni qayta ishlash, dasturiy ta'minotni ishlab chiqish va global biznes xizmatlari uchun platforma yaratish imkoniyatini o'rganmoqda
Xalqaro ADEC Innovations kompaniyasi O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatish markazini ochish imkoniyatini o‘rganmoqda. Potensial loyiha Global Business Services, ma'lumotlarni qayta ishlash va dasturiy ta'minotni ishlab chiqish sohasida xizmatlar ko‘rsatishni nazarda tutadi.
Hamkorlik istiqbollari ADEC Innovations va IT Park Uzbekistan vakillari tomonidan Global Business Services Forum 2026 doirasida muhokama qilindi. Uchrashuvda IT Park Uzbekistan eksportni rivojlantirish direktori Jahongir Kagirov va ADEC Innovations Global Business Services rivojlantirish direktori Pravin S. Ijava ishtirok etdi.
ADEC Innovations 17 dan ortiq mamlakatda faoliyat yuritadi va 3,5 mingdan ortiq xodimni birlashtiradi. Kompaniya global biznes xizmatlari, ekologik konsalting, ma'lumotlar tahlili va biznes jarayonlarini autsorsing qilishga ixtisoslashgan.
Tomonlar O‘zbekistonni xizmat ko‘rsatish operatsiyalari uchun potensial mintaqaviy markaz sifatida ko‘rib chiqmoqda. Bo‘lajak markaz ma'lumotlarni qayta ishlash, dasturiy ta'minotni ishlab chiqish va impact sourcing – raqamli autsorsing orqali ish o‘rinlari yaratish sohasidagi loyihalarni amalga oshirishi mumkin.
Shuningdek, muzokaralar ishtirokchilari mutaxassislarni tayyorlash va yoshlar uchun ta'lim dasturlarini rivojlantirish masalalarini muhokama qildilar. Hamkorlik doirasida xalqaro xizmat ko‘rsatish kompaniyalari uchun kadrlar zaxirasini shakllantirish imkoniyatlarini o‘rganish rejalashtirilgan.
IT Park Uzbekistan va ADEC Innovations kompaniyaning mamlakatdagi loyihalarini ishga tushirish istiqbollarini baholashni davom ettirish va keyingi hamkorlik yo‘nalishlarini belgilashga kelishib oldilar.

ADEC Innovations рассматривает запуск сервисного центра в Узбекистане
Международная компания изучает возможность создания площадки для обработки данных, разработки ПО и глобальных бизнес-услуг
Международная компания ADEC Innovations изучает возможность открытия сервисного центра в Узбекистане. Потенциальный проект предусматривает оказание услуг в сфере Global Business Services, обработки данных и разработки программного обеспечения.
Перспективы сотрудничества обсудили представители ADEC Innovations и IT Park Uzbekistan в рамках Global Business Services Forum 2026. Во встрече приняли участие директор по развитию экспорта IT Park Uzbekistan Джахонгир Кагиров и директор по развитию Global Business Services ADEC Innovations Правин С. Ижава.
ADEC Innovations работает более чем в 17 странах и объединяет свыше 3,5 тыс. сотрудников. Компания специализируется на глобальных бизнес-услугах, экологическом консалтинге, анализе данных и аутсорсинге бизнес-процессов.
Стороны рассматривают Узбекистан как потенциальный региональный хаб для сервисных операций. Возможный центр сможет заниматься обработкой данных, разработкой программного обеспечения и реализацией проектов в сфере impact sourcing — создания рабочих мест через цифровой аутсорсинг.
Также участники переговоров обсудили подготовку специалистов и развитие образовательных программ для молодежи. В рамках сотрудничества планируется изучить возможности формирования кадрового резерва для международных сервисных компаний.
IT Park Uzbekistan и ADEC Innovations договорились продолжить оценку перспектив запуска проектов компании в стране и определить дальнейшие направления взаимодействия.