Rossiyaning raqamli platformasi Max O‘zbekistonlik foydalanuvchilar uchun lokalizatsiyani kengaytirdi. Xizmat interfeysi endi o‘zbek tilida mavjud bo‘lib, ilovada +998 kodli telefon raqami orqali ro‘yxatdan o‘tish mumkin. Bu haqda UzDaily xabar berdi.
O‘zbek tilidan tashqari, foydalanuvchilar rus, ingliz, ispan yoki braziliya portugal tillarini tanlashlari mumkin. Max’da jami 40 mamlakat, jumladan, MDH davlatlari, Osiyo, Afrika, Yaqin Sharq va Lotin Amerikasi telefon raqamlari orqali ro‘yxatdan o‘tish mumkin.
Platforma 2025-yil mart oyida taqdim etilgan. Max messenjer va ovozli qo‘ng‘iroqlar funksiyalarini qo‘shimcha raqamli xizmatlar: to‘lovlar, elektron davlat xizmatlari va raqamli ID yordamida shaxsni tasdiqlash bilan birlashtiradi.
O‘zbekiston Max’ning eng faol xorijiy bozorlari qatoriga kiradi. Avvalroq, aynan O‘zbekiston, Belarus va Qozog‘iston Rossiyadan tashqaridagi foydalanuvchilar orasida ro‘yxatdan o‘tishlar soni bo‘yicha yetakchilik qilgani xabar qilingan edi.
Shunday qilib, o‘zbek tilining qo‘shilishi Max’ni Markaziy Osiyo auditoriyasi uchun moslashtirish bo‘yicha navbatdagi qadam bo‘ldi.

The Russian digital platform Max has expanded localization for users from Uzbekistan. The service interface is now available in Uzbek, and registration in the application is possible using a phone number with the +998 code. This was reported by UzDaily.
In addition to Uzbek, users can choose Russian, English, Spanish, or Brazilian Portuguese. In total, registration in Max is available using phone numbers from 40 countries, including CIS states, Asia, Africa, the Middle East, and Latin America.
The platform was launched in March 2025. Max combines messenger and voice call functions with additional digital services: payments, electronic government services, and identity verification using a digital ID.
Uzbekistan is among Max's most active foreign markets. It was previously reported that Uzbekistan, Belarus, and Kazakhstan led in the number of registrations among users outside Russia.
Thus, the addition of the Uzbek language became another step in adapting Max for the Central Asian audience.