“Yagona umumrespublika protsessing markazi” AJ (UzCard)ning 2026-yil birinchi choragi yakunlari bo'yicha sof foydasi 42,2% ga o'sib, Xalqaro moliyaviy hisobot standartlari (IFRS) bo'yicha audit qilinmagan hisobotga ko'ra 437,4 mlrd so'mga yetdi. Kompaniya mamlakatda naqd pulsiz to'lovlar o'sishi va raqamli infratuzilmaning kengayishi fonida barqaror dinamikani namoyish etishda davom etmoqda.
Moliyaviy ko'rsatkichlar ham ishonchli mustahkamlanishni ko'rsatdi: aktivlar 34,8% ga o'sib, 1,4 trln so'mga yetdi, kapital 38,8% ga o'sib, 1,2 trln so'mga yetdi. Taqsimlanmagan foyda 1,2 trln so'mga ko'tarildi, bu bir yil ichida 40% dan ortiq o'sishni tashkil etdi, sof tushum esa 621,7 mlrd so'mni, operatsion foyda esa 421,7 mlrd so'mni tashkil etdi.
Kuzatuv kengashi har bir aksiya uchun 13 300 so'm dividend ajratishni tavsiya qildi, bu jami 665 mlrd so'mga yaqin to'lovlarni tashkil etishi mumkin. Aksiyadorlarning navbatdan tashqari yig'ilishi 25-mayga belgilangan bo'lib, unda birinchi chorak va oldingi davrlar uchun foydani taqsimlash masalasi ko'rib chiqiladi. 2022-yilda davlat ulushini xususiylashtirish fonida UzCard O'zbekistonning to'lov infratuzilmasining asosiy ishtirokchilaridan biri bo'lib qolmoqda, uning rentabelligi sezilarli darajada o'smoqda.

The net profit of "Unified National Processing Center" JSC (UzCard) for the first quarter of 2026 increased by 42.2% and reached 437.4 billion sums according to unaudited IFRS reports. The company continues to demonstrate stable dynamics amid the growth of cashless payments and the expansion of digital infrastructure in the country.
Financial indicators also showed confident strengthening: assets increased by 34.8% and reached 1.4 trillion sums, capital grew by 38.8% to 1.2 trillion sums. Retained earnings rose to 1.2 trillion sums, adding more than 40% over the year, and net revenue amounted to 621.7 billion sums with operating profit of 421.7 billion sums.
The Supervisory Board recommended allocating 13,300 sums per share for dividends, which could amount to about 665 billion sums in payouts. An extraordinary general meeting of shareholders is scheduled for May 25 and will consider the distribution of profits for both the first quarter and previous periods. Against the backdrop of the privatization of the state share in 2022, UzCard remains one of the key players in Uzbekistan's payment infrastructure with significant profitability growth.