O‘zbekistonda Pharma Eurasia & MedTech ko‘rgazmasi doirasida Koreya Respublikasidan kelgan, farmatsevtika va kosmetika sohalarida faoliyat yurituvchi 15 ta kompaniya vakillaridan iborat delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tomonlar bozor holati, investitsiya imkoniyatlari va sohani rivojlantirishga qaratilgan islohotlarni muhokama qildilar. Ishlab chiqarishni mahalliylashtirish va farmatsevtika hamda kosmetika sanoatiga zamonaviy texnologiyalarni joriy etish istiqbollariga alohida e’tibor qaratildi.
Janubiy Koreya kompaniyalari sohadagi joriy o‘zgarishlarni ijobiy baholadilar va O‘zbekiston bozoridagi ishtirokini kengaytirishga, shu jumladan qo‘shma investitsiya va ishlab chiqarish loyihalarida ishtirok etishga qiziqish bildirdilar.

Узбекистан усиливает сотрудничество с южнокорейскими компаниями
В Узбекистане в рамках выставки Pharma Eurasia & MedTech прошла встреча с делегацией из Республика Корея, в которую вошли представители 15 компаний, работающих в фармацевтической и косметической отраслях.
Стороны обсудили состояние рынка, инвестиционные возможности и проводимые реформы, направленные на развитие отрасли. Особое внимание было уделено перспективам локализации производства и внедрению современных технологий в фармацевтике и косметической промышленности.
Южнокорейские компании положительно оценили текущие изменения в отрасли и выразили заинтересованность в расширении присутствия на рынке Узбекистан, включая участие в совместных инвестиционных и производственных проектах.