Toshkentda O'zbekiston Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov Meta* kompaniyasining Osiyo-Tinch okeani mintaqasi davlat siyosati bo'yicha vakili Bet Ann Lim bilan uchrashdi. Tomonlar mamlakatning raqamli iqtisodiyotini rivojlantirish va mutaxassislar tayyorlash sohasida hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar.
Muzokaralarning asosiy e'tibori yoshlarning raqamli ko'nikmalarini rivojlantirish, yangi ta'lim va martaba imkoniyatlarini yaratish, shuningdek, IT-sektorida yuqori qo'shimcha qiymatga ega ish o'rinlarini shakllantirishga qaratildi. Meta* vakillari O'zbekistonda startap ekotizimining o'sishini qayd etib, innovatsion loyihalarni va ularning xalqaro bozorlarga chiqishini qo'llab-quvvatlashga tayyor ekanliklarini bildirdilar.
Small Business Growth Academy dasturining ishga tushirilishi alohida muhokama qilindi, u Meta*'ning sun'iy intellektga asoslangan vositalarini, jumladan Advantage+ va Meta* Business Agent'ni tadbirkorlar uchun o'quv modullari bilan birlashtiradi. Dastur APAC mintaqasida birinchi marta aynan O'zbekistonda ishga tushiriladi va kichik va o'rta biznes, startaplar va yoshlarning amaliy raqamli ko'nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan.

A meeting was held in Tashkent between Sherzod Shermatov, Minister of Digital Technologies of Uzbekistan, and Beth Ann Lim, Meta*'s representative for government policy in the Asia-Pacific region. The parties discussed the development of the country's digital economy and the expansion of cooperation in specialist training.
The main focus of the negotiations was on developing digital skills among young people, creating new educational and career opportunities, and generating high value-added jobs in the IT sector. Meta* representatives noted the growth of Uzbekistan's startup ecosystem and expressed readiness to support innovative projects and their entry into international markets.
Separately, the launch of the Small Business Growth Academy program was discussed, which combines Meta*'s AI-powered tools, including Advantage+ and Meta* Business Agent, with training modules for entrepreneurs. The program will be launched for the first time in the APAC region specifically in Uzbekistan and aims to develop practical digital skills among small and medium-sized businesses, startups, and youth.