Centrum Air Permdan Toshkentga to'g'ridan-to'g'ri reyslarni amalga oshirishni boshlaydi va Bolshoye Savino aeroporti uchun yangi tashuvchiga aylanadi. Parvozlar haftada bir marta – dushanba kunlari, 7-sentabrdan 19-oktabrgacha amalga oshiriladi. Yangi yo'nalishning ishga tushirilishi Perm bilan Uzbekistan o'rtasidagi to'g'ridan-to'g'ri aviaqatnovlar sonini oshiradi.
Shunday qilib, Perm – Toshkent marshrutida qo'shimcha tashuvchi paydo bo'ladi. Hozirda shaharlar o'rtasidagi to'g'ridan-to'g'ri aloqani "YUVT AERO" aviakompaniyasi ta'minlamoqda. Centrum Air'ning yangi dasturi yo'lovchilarga ikki aviakompaniya o'rtasida tanlov qilish imkonini beradi va Uzbekistan poytaxtiga sayohat qilish imkoniyatlarini kengaytiradi.
Bundan tashqari, Permdan Uzbekistan'ga Uzbekistan Airways ham reyslarni amalga oshiradi. Biroq, uning samolyotlari Namanganga uchadi, shuning uchun Centrum Air'ning yangi yo'nalishi aynan Toshkentga alohida to'g'ridan-to'g'ri marshrut bo'ladi.

Centrum Air начнет выполнять прямые рейсы из Перми в Ташкент, став новым перевозчиком для аэропорта Большое Савино. Полеты будут выполняться один раз в неделю — по понедельникам, с 7 сентября по 19 октября. Запуск нового направления увеличит число прямых авиарейсов между Пермью и Узбекистаном.
Таким образом, на маршруте Пермь — Ташкент появится дополнительный перевозчик. Сейчас прямое сообщение между городами уже обеспечивает авиакомпания «ЮВТ АЭРО». Новая программа Centrum Air позволит пассажирам выбирать между двумя авиакомпаниями и расширит возможности для поездок в столицу Узбекистана.
Кроме того, из Перми в Узбекистан выполняет рейсы Uzbekistan Airways. Однако ее самолеты следуют в Наманган, поэтому новое направление Centrum Air станет отдельным прямым маршрутом именно в Ташкент.