Uzbekistan va Polsha raqamlashtirish, kiberxavfsizlik, innovatsiyalar va ilmiy tadqiqotlar sohasidagi hamkorlikni kengaytirish niyatida. Bu haqda Uzbekistan elchisi Amirsayid Agzamxodjayevning Polsha raqamlashtirish vaziri o‘rinbosari Rafal Rosinski bilan uchrashuvi yakunlari bo‘yicha ma’lum bo‘ldi.
Hamkorlik yo‘nalishlaridan biri Polshaning NASK instituti va Uzbekistan Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi ilmiy-tadqiqot tashkilotlari o‘rtasidagi hamkorlik bo‘ladi.
Tomonlar IT-mutaxassislarni tayyorlashga alohida e’tibor qaratdilar. Uzbekistondagi Cyber University Varshava politexnika universiteti, Varshava universiteti va Vrotslav fan va texnologiya universiteti bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatishni rejalashtirmoqda.
Hamkorlik doirasida talabalar va o‘qituvchilar almashinuvi, qo‘shma ta’lim va tadqiqot loyihalarini ishga tushirish, shuningdek, kiberxavfsizlik bo‘yicha mutaxassislar tayyorlash ko‘zda tutilgan.
Aniqlangan loyihalarni keyingi muhokama qilish uchun ikki davlat vakillari videokonferensiya o‘tkazishni rejalashtirmoqdalar.

Uzbekistan and Poland intend to expand cooperation in the fields of digitalization, cybersecurity, innovation, and scientific research. This was announced following a meeting between Uzbekistan's Ambassador Amirsayid Agzamkhodjaev and Poland's Deputy Minister of Digitalization Rafał Rosiński.
One of the areas of cooperation will be the collaboration between the Polish institute NASK and research organizations under the Ministry of Digital Technologies of Uzbekistan.
The parties paid special attention to the training of IT specialists. The Uzbek Cyber University plans to establish partnerships with the Warsaw University of Technology, the University of Warsaw, and the Wrocław University of Science and Technology.
The cooperation will involve student and faculty exchange, the launch of joint educational and research projects, and the training of cybersecurity specialists.
To further discuss specific projects, representatives of the two countries plan to hold a video conference.