IT Park Ventures kommunal xizmatlarni to'lash va boshqarish uchun raqamli platformani rivojlantirayotgan O'zbekistonning DOMO startapiga sarmoya kiritganini e'lon qildi. Bitim Silk Road Finance & Technology Forum doirasida ma'lum qilindi.
DOMO kommunal to'lovlarni bitta xizmatda birlashtiradi. Foydalanuvchilar xizmatlar uchun to'lovlarni amalga oshirishi, iste'mol va xarajatlarni nazorat qilishi, bir nechta ko'chmas mulk ob'ektlarini qo'shishi va avtomatik to'lovlarni ulashi mumkin. Shuningdek, platforma ma'lumotlarni tahlil qilish va xarajatlarni boshqarish uchun vositalarni taqdim etadi.
Kompaniya ma'lumotlariga ko'ra, ro'yxatdan o'tgan foydalanuvchilar soni 2,3 milliondan oshadi. Har oyda taxminan 1,5 million kishi xizmatdan foydalanadi, kundalik auditoriya esa taxminan 700 ming foydalanuvchini tashkil etadi.
IT Park Ventures'dan olingan mablag'larni startap mahsulotni rivojlantirish va biznesni kengaytirishga yo'naltiradi. Rejalarda — yangi hududlarga chiqish, savdo va hamkorlik tarmog'ini rivojlantirish, marketing, jamoani kengaytirish va IT-infratuzilmani modernizatsiya qilish.
IT Park Ventures DOMO'ning texnologik asosini va xizmatning keyingi kengayish salohiyatini qayd etdi. Startap asoschisi Alisher Tojiyev investitsiyalar platformani foydalanuvchilar uchun tezroq, qulayroq va arzonroq qilishga yordam berishini ta'kidladi.

IT Park Ventures объявил об инвестиции в узбекский стартап DOMO, который развивает цифровую платформу для оплаты и управления коммунальными услугами. О сделке сообщили в рамках Silk Road Finance & Technology Forum.
DOMO объединяет коммунальные платежи в одном сервисе. Пользователи могут оплачивать услуги, контролировать потребление и расходы, добавлять несколько объектов недвижимости и подключать автоматические платежи. Также платформа предоставляет инструменты для анализа данных и управления затратами.
По данным компании, число зарегистрированных пользователей превышает 2,3 млн. Ежемесячно сервисом пользуются около 1,5 млн человек, а ежедневная аудитория составляет примерно 700 тыс. пользователей.
Полученные от IT Park Ventures средства стартап направит на развитие продукта и расширение бизнеса. В планах — выход на новые территории, развитие продаж и партнерской сети, маркетинг, расширение команды и модернизация IT-инфраструктуры.
В IT Park Ventures отметили технологическую основу DOMO и потенциал сервиса для дальнейшего масштабирования. Основатель стартапа Алишер Тожиев заявил, что инвестиции помогут сделать платформу более быстрой, удобной и доступной для пользователей.