Oʻzbekistonning uPay.net fintex-xizmati AQSHda HUMO va UZCARD milliy toʻlov tizimlarining bank kartalariga toʻgʻridan-toʻgʻri pul oʻtkazish imkoniyatini ishga tushirdi. Xizmat birinchi navbatda AQSHda yashovchi va ishlayotgan Oʻzbekiston fuqarolariga moʻljallangan.
Platforma Nyu-Yorkda Oʻzbekistonlik tadbirkorlar Xusrav Mahmudov va Akmal Abdullayev tomonidan yaratilgan. Ilgari uPay.net orqali Oʻzbekistonda mobil aloqa, internet, kommunal va boshqa xizmatlar uchun toʻlovlarni amalga oshirish mumkin edi. Endi foydalanuvchilar toʻgʻridan-toʻgʻri HUMO va UZCARD kartalariga pul yuborish imkoniyatiga ega boʻldilar.
Ishlab chiquvchilarning taʼkidlashicha, xizmat AQSH va Oʻzbekistonning moliyaviy tartibga solish talablarini hisobga olgan holda ishlaydi, shuningdek, tranzaksiyalarni himoya qilish choralarini nazarda tutadi. Uni ishga tushirish uchun alohida bank, texnologik va komplayens infratuzilmasi yaratildi.
Loyiha mualliflari pul oʻtkazmalari geografiyasini kengaytirish, yangi moliyaviy vositalarni qoʻshish va Markaziy Osiyo aholisi uchun raqamli xizmatlarni rivojlantirish niyatida.

Из США запустили переводы на карты HUMO и UZCARD
Узбекский финтех-сервис uPay.net запустил в США возможность прямых денежных переводов на банковские карты национальных платёжных систем HUMO и UZCARD. Сервис в первую очередь ориентирован на граждан Узбекистана, живущих и работающих в США.
Платформа создана в Нью-Йорке предпринимателями из Узбекистана Хусравом Махмудовым и Акмалом Абдуллаевым. Ранее через uPay.net можно было оплачивать мобильную связь, интернет, коммунальные и другие услуги в Узбекистане. Теперь пользователи получили возможность отправлять деньги непосредственно на карты HUMO и UZCARD.
Источник изображения: Изображение создано с помощью ИИ
По заявлению разработчиков, сервис работает с учетом требований финансового регулирования США и Узбекистана, а также предусматривает меры защиты транзакций. Для его запуска была создана отдельная банковская, технологическая и комплаенс-инфраструктура.
Создатели проекта намерены расширять географию переводов, добавлять новые финансовые инструменты и развивать цифровые сервисы для жителей Центральной Азии.